Dva historické priestory na Ventúrskej ulici chce dať Staré Mesto do prenájmu, majú slúžiť umeniu a regiónu

Venturska stare mesto prenajom budova kolaz titulka.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Jedným z nich je Staromestská galéria v Zichyho paláci s rozlohou viac ako 100 metrov štvorcových.

Staré Mesto hľadá nájomcu do dvoch historických priestorov na Ventúrskej ulici. Mestská časť informuje o vyhlásení verejných obchodných súťaží na svojej webovej stránke.

Jedným z nich je Staromestská galéria v Zichyho paláci s rozlohou viac ako 100 metrov štvorcových. Minimálna mesačná výška nájomného je jedno euro za meter štvorcový.

Druhý priestor

Druhým priestorom, ktorý Staré Mesto ponúka na prenájom, je prízemie budovy na Ventúrskej ulici 2. „Priestor na Ventúrskej 2 bolo možné naposledy navštíviť počas podujatia Design Week 2019. Predtým slúžil ako reštaurácia, mestská časť dnes ponúka na prenájom jeho prízemnú časť s rozlohou takmer 80 metrov štvorcových,“ uvádza Staré Mesto.

Venturska stare mesto prenajom budova.jpg
Foto: https://www.facebook.com/staremesto.sk/posts/2902542583189622

Minimálna mesačná výška nájomného je v tomto prípade päť eur za meter štvorcový. Záujemcovia o nájom na dobu neurčitú môžu svoje ponuky predkladať do 14. septembra.

Náklady s prenájmom

Nájomca oboch priestorov bude okrem nájomného uhrádzať aj náklady na služby spojené s ich prevádzkou a užívaním. Priestory Staromestskej galérie v Zichyho paláci musí budúci nájomca využiť na zriadenie galérie vizuálneho umenia. Môže tu usporadúvať napríklad výstavy, sprievodné programy k výstavám či iné kultúrne a vzdelávacie aktivity.

V priestore na Ventúrskej ulici 2 môže nájomca zriadiť jednu z nasledovných prevádzok: výroba pekárenských a cukrárenských výrobkov s regionálnou charakteristikou, zameranie prevádzky na rodinu a deti, kaviareň zameraná na predaj a konzumáciu týchto výrobkov či kultúrne a vzdelávacie aktivity.

Obidva priestory sú vo vlastníctve hlavného mesta, zverené do správy mestskej časti. Podrobné podmienky oboch súťaží sú zverejnené na stránke Starého Mesta.

Venturska stare mesto prenajom budova 4.jpg
Foto: https://www.facebook.com/staremesto.sk/posts/2902542583189622
Venturska stare mesto prenajom budova 3.jpg
Foto: https://www.facebook.com/staremesto.sk/posts/2902542583189622
Venturska stare mesto prenajom budova 2.jpg
Foto: https://www.facebook.com/staremesto.sk/posts/2902542583189622

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk