Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Venturska stare mesto prenajom budova kolaz titulka.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk
30. júla 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dva historické priestory na Ventúrskej ulici chce dať Staré Mesto do prenájmu, majú slúžiť umeniu a regiónu

Jedným z nich je Staromestská galéria v Zichyho paláci s rozlohou viac ako 100 metrov štvorcových.

Staré Mesto hľadá nájomcu do dvoch historických priestorov na Ventúrskej ulici. Mestská časť informuje o vyhlásení verejných obchodných súťaží na svojej webovej stránke.

Jedným z nich je Staromestská galéria v Zichyho paláci s rozlohou viac ako 100 metrov štvorcových. Minimálna mesačná výška nájomného je jedno euro za meter štvorcový.

Druhý priestor

Druhým priestorom, ktorý Staré Mesto ponúka na prenájom, je prízemie budovy na Ventúrskej ulici 2. „Priestor na Ventúrskej 2 bolo možné naposledy navštíviť počas podujatia Design Week 2019. Predtým slúžil ako reštaurácia, mestská časť dnes ponúka na prenájom jeho prízemnú časť s rozlohou takmer 80 metrov štvorcových,“ uvádza Staré Mesto.

Venturska stare mesto prenajom budova.jpg
Foto: www.facebook.com

Minimálna mesačná výška nájomného je v tomto prípade päť eur za meter štvorcový. Záujemcovia o nájom na dobu neurčitú môžu svoje ponuky predkladať do 14. septembra.

Náklady s prenájmom

Nájomca oboch priestorov bude okrem nájomného uhrádzať aj náklady na služby spojené s ich prevádzkou a užívaním. Priestory Staromestskej galérie v Zichyho paláci musí budúci nájomca využiť na zriadenie galérie vizuálneho umenia. Môže tu usporadúvať napríklad výstavy, sprievodné programy k výstavám či iné kultúrne a vzdelávacie aktivity.

V priestore na Ventúrskej ulici 2 môže nájomca zriadiť jednu z nasledovných prevádzok: výroba pekárenských a cukrárenských výrobkov s regionálnou charakteristikou, zameranie prevádzky na rodinu a deti, kaviareň zameraná na predaj a konzumáciu týchto výrobkov či kultúrne a vzdelávacie aktivity.

Obidva priestory sú vo vlastníctve hlavného mesta, zverené do správy mestskej časti. Podrobné podmienky oboch súťaží sú zverejnené na stránke Starého Mesta.

Venturska stare mesto prenajom budova 4.jpg
Foto: www.facebook.com
Venturska stare mesto prenajom budova 3.jpg
Foto: www.facebook.com
Venturska stare mesto prenajom budova 2.jpg
Foto: www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X