Dva mestské podniky už majú nových šéfov. Na svoje miesto nastúpili riaditelia OLO aj DPB

trolejbus, MHD
ilustračné: SITA

Zatiaľ do funkcie nastúpili noví šéfovia v podnikoch, v ktorých je mesto jediným akcionárom. V BVS a Metre Bratislava, kde mesto nie je 100-percentným akcionárom, musia zvolať mimoriadne valné zhromaždenie.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) a spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) majú nových šéfov. Predsedom predstavenstva v DPB sa stal Milan Urban a v OLO Branislav Cimerman. Oboch vybralo hlavné mesto vo výberových konaniach a schválili bratislavskí mestskí poslanci. Po oficiálnej voľbe sa stanú aj generálnymi riaditeľmi spoločností.

Na stoličkách nahradili doterajších riaditeľov – v DPB Ľubomíra Belfiho a v OLO Romana Achimského. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

V ďalších dvoch podnikoch, kde mesto nie je 100-percentným vlastníkom, musí byť ešte zvolané mimoriadne valné zhromaždenie. Ako informovala Skokanová, uskutočniť sa musí najneskôr do 40 dní od podania žiadosti na jeho zvolanie. Na riaditeľskú stoličku v BVS by si mal sadnúť Zsolt Lukáč a v Metre Bratislava Vladimír Michálek, obaja vzišli z výberových konaní.

Nový manažment v DPB, OLO, BVS a Metre Bratislava schválilo bratislavské mestské zastupiteľstvo ešte 24. septembra. No aj napriek tomu, že vo viacerých podnikoch bývalému vedeniu už uplynulo funkčné obdobie, nové vedenie nastupuje až po troch týždňoch. Podľa Skokanovej najprv museli vyriešiť administratívu, pripraviť nové znenie stanov podnikov či nové zmluvy o výkone funkcie v predstavenstvách a dozorných radách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk