Dva úseky diaľničného obchvatu Bratislavy D1 a D2 spoplatnia len pre nákladné autá a autobusy

ARCHÍVNA SNÍMKA: Dokončovanie stavebných prác úsekov nultého obchvatu Bratislavy a siete rýchlostných ciest v rámci výstavby projektu Diaľnice D4 a Rýchlostnej cesty R7. Bratislava, 26. máj 2021. Foto: SITA/Spoločnosť D4R7 Construction
Foto: ilustračné, SITA/Spoločnosť D4R7 Construction

Cieľom tejto zmeny je podľa ministerstva dopravy a výstavby odľahčiť dopravu v hlavnom meste, časť tranzitu sa presunie z diaľničného Prístavného mosta na D1 na nový vonkajší obchvat na diaľnici D4.

Dva úseky vnútorného diaľničného obchvatu Bratislavy na D1 a D2 budú od 1. marca tohto roka spoplatnené len pre vozidlá s povinnosťou platiť mýto, teda pre nákladné automobily či autobusy.

Cieľom tejto zmeny je odľahčiť dopravu v Bratislave tým, že časť tranzitu sa presunie z Prístavného mosta na obchvat D4,“ informovalo v utorok Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Ako upozornilo na sociálnej sieti, úseky D1 a D2 v hlavnom meste zostávajú pre osobné autá bezplatné.

Bratislavské úseky D2 Lamač – Pečňa a D1 Pečňa – Prístavný most sú od od 1. januára 2022 opäť zaradené do siete vymedzených úsekov ciest s výberom mýta a od marca budú mýtom aj spoplatnené pre motorové vozidlá nad 3,5 tony.

Ide o súčasť zmien od začiatku tohto roka v aktualizovanom zozname vymedzených úsekov diaľnic, ciest I. a II. triedy s výberom mýta, na základe vyhlášky ministerstva dopravy a výstavby.

Sieť vymedzených úsekov ciest dopĺňajú tiež tri úseky ukončeného projektu D4/R7 pri Bratislave medzi Jarovcami a Račou na diaľnici D4. Na vonkajšom obchvate Bratislavy je modifikovaný jeden vymedzený úsek cesty,“ uviedol už skôr v súvislosti so zmenami v zozname úsekov s výberom mýta manažér pre komunikačnú stratégiu a PR spoločnosti SkyToll Anton Bódis.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk