Dvaja Bratislavčania boli obvinení z krádeže a vlámania sa do rodinného domu

Thief Stealing In The House
Ilustračná foto : Gettyimages

Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, Lucie Mihalíkovej, policajti krátko po prijatí oznámenia o vlámaní sa do rodinného domu v Seneckom okrese chytili muža, ktorý už čelí obvineniu z majetkovej trestnej činnosti.

V tejto súvislosti hovorkyňa opätovne pripomína občanom, aby v prípade zistenia nežiaducej návštevy páchateľa, bezodkladne kontaktovali políciu na čísle 158 tak, ako to urobil poškodený muž v tomto prípade. Včasným oznámením trestnej činnosti zvýšite šancu na jej objasnenie a zadržanie páchateľa.

Podľa našich informácií, v pondelok 3. decembra v čase krátko pred 4.30 hod., boli na základe oznámenia na tiesňovú linku 158 vyslané hliadky Policajného zboru do Chorvátskeho Grobu. Majiteľ v priestoroch svojho domu spozoroval neznámeho muža. Na miesto sa ihneď dostavili hliadky Policajného zboru, ktoré pri prepátravaní okolia spozorovali pri oplotení domu podozrivého muža s taškou.

Muža po neúspešných zákonných výzvach, nakoniec za použitia donucovacích prostriedkov, obmedzili na osobnej slobode a odviedli ho na príslušné policajné oddelenie. 47-ročný Štefan z Bratislavy čelí obvineniu prečinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci a prečinom porušovania domovej slobody. Poverený príslušník PZ v tomto prípade vzniesol v neprítomnosti obvinenie aj 24-ročnému Romanovi z Bratislavy. Obom obvineným hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Vyšetrovaním tohto prípadu sa naďalej zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Senci.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk