Dvaja muži bez domova sa zabývali na Ondrejskom cintoríne, jeden dokonca prespával v krypte

Kolaz bratislava mestska policia.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Počas skorej rannej kontroly sa policajti ocitli tvárou v tvár životom, ktoré do tohto starobylého miesta nepatrili. Jeden z bezdomovcov dokonca zvolil najneobvyklejšie miesto pre svoje dočasné bývanie – kryptu.

Počas skorej rannej kontroly v priestoroch Ondrejského cintorína odhalili mestskí policajti z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie a Polícia SR – Bratislavský kraj a zástupcovia Pohrebníctva mesta Bratislava dvoch ľudí. Tí si v priestoroch tejto národnej kultúrnej pamiatky vytvorili dočasné bývanie, priam ako z tajomných stránok hororovej knihy.

Najviac prítomných prekvapila situácia, keď jedného z nich našli takpovediac zabývaného priamo v krypte. Ondrejský cintorín, známy svojimi historickými hodnotami a pokojom, sa tak stal miestom nielen večného odpočinku.

Prípad vyšiel na povrch vďaka pozornosti zamestnancov Marianum. Tí totiž opakovane zaznamenali podozrivý pohyb neoprávnených osôb v areáli cintorína po záverečných hodinách. Polícia tak zareagovala a pri kontrole tichých zákutí cintorína odhalila život na tomto nečakanom mieste.

Obom mužom bola poskytnutá pomoc a asistencia. Mestskí policajti ich nasmerovali na organizácie, ktoré sa starajú o ľudí bez domova. Pracovníci pohrebníctva následne zabezpečili priestory, aby sa situácia znova nezopakovala.

Polícia na základe týchto udalostí vyzýva obyvateľov k väčšej všímavosti. Ak sa dostanete do kontaktu s ľuďmi v núdzi, môžete im pomôcť. V prípade potreby je k dispozícii linka mestskej polície 159 alebo SOS linka pomoci ľuďom bez domova 0949 655 555, ktorú prevádzkuje občianske združenie Vagus. Táto linka slúži ako cenný zdroj informácií o tom, ako môžete pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Kolaz bratislava mestska policia 2.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava
Kolaz bratislava mestska policia 1.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava
Kolaz bratislava mestska policia 3.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk