Dvaja muži čelia obvineniam z výtržníctva, nadávali a vyhrážali sa okoloidúcim so zbraňami v rukách

napadnutie-agresivna-skupina-alkohol-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: GettyImages

Obvineným hrozí v prípade preukázania viny za takéto konanie trest odňatia slobody až na tri roky.

Obvineniu z trestného činu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva čelia dvaja Bratislavčania, 36-ročný Ladislav I. a 33-ročný Martin K.

Na sociálnej sieti o tom informuje bratislavská krajská polícia. Obvinení muži sa v utorok 9. februára na Stavbárskej ulici v Bratislave na verejnosti nevhodne správali.

Ozbrojení teleskopickým obuškom a nožíkmi po okoloidúcich vykrikovali vulgárnosti a vyhrážali sa im fyzickým napadnutím,“ uviedla polícia. Jedného z okoloidúcich, ktorý chcel mužom dohovoriť, sa snažili týmito zbraňami napadnúť, muž však z miesta utiekol.

Na miesto bola privolaná hliadka Policajného zboru, ktorá mužov zadržala a eskortovala na príslušné policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov boli muži umiestnení do cely policajného zaistenia.

Následným preverovaním bolo preukázané, že obvinený Martin už bol za posledných 24 mesiacov za taký čin odsúdený,“ uviedla polícia. Obvineným mužom hrozí v prípade preukázania viny za takéto konanie trest odňatia slobody až na tri roky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk