Dvaja muži chceli z chránenej krajinnej oblasti ukradnúť drevo, nepodarilo sa im to

les, drevo
ilustračné: SITA

V nedeľu 31. januára vo večerných hodinách sa podarilo v katastrálnom území mesta Pezinok zabrániť krádeži dreva v celkovom množstve 5,5 m3z chránenej krajinnej oblasti.

O 18.15 hod. v chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty bolo spozorované nákladné auto značky MAN, ktoré neoprávnene jazdilo po lesnej ceste. Osádka vozidla – 23-ročný a 26-ročný muž – pomocou hydraulického ramena uložila do nákladného priestoru 39 plátov narezaného smrekového dreva s dĺžkou 4 m a 12 plátov narezaného bukového dreva s dĺžkou 4 m v celkovom množstve 5,5 m3.

Pri pokuse z miesta odísť ich na výjazde zablokovalo cudzie auto. Osádka vozidla sa preto rozhodla do lesa vrátiť a kradnuté drevo zhodiť, avšak privolaná policajná hliadka ich zadržala a eskortovala na príslušný policajný útvar.

Poverený policajt začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže formou spolupáchateľstva v súbehu s prečinom porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Za uvedené konanie hrozí mužom trest odňatia slobody až na dva roky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk