Dvaja policajti z bratislavského Ružinova zachránili život žene, ktorá sa pokúsila o samovraždu

policajti-zachrana-zivota-zena-pokus-samovrazda-povysenie.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Ženu, ktorá sa pokúsila predávkovať liekmi po hádke s mužom, zachránili policajti z Ružinovského obvodu.

Hliadka polície bola vo večerných hodinách vyslaná do Vlčieho hrdla, aby preverila oznámenie muža, ktorý tvrdil, že sa pohádal s manželkou a má o ňu strach. Žena mala po hádke odísť z domu. Policajti od muža zistili jej opis a pustili sa do pátrania.

Podľa informácií od policajnej hovorkyne Veroniky Slamkovej policajti po polhodine spozorovali v záhradkárskej oblasti uvedenú ženu, ktorá sa po tom, ako zbadala policajnú hliadku, rozbehla smerom k rieke Dunaj. Keď policajti ženu dobehli, nečakane stratila vedomie s tým, že sa jej okolo úst objavila pena. Jeden z policajtov žene až do príchodu poskytoval prvú pomoc, pretože niekoľkokrát stratila vedomie a prestala dýchať a uložil ju do stabilizovanej polohy, medzitým druhý volal záchranárom.

Keďže sa uvedené miesto nenachádzalo v blízkosti žiadnych budov s popisnými číslami a bolo náročné presne určiť jeho polohu, jeden člen hliadky išiel aj s vozidlom záchranárom oproti. „Zachránená 43-ročná Bratislavčanka bola následne odovzdaná do starostlivosti privolaným záchranárom, ktorí ju previezli do jednej z bratislavských nemocníc,“ informovala policajná hovorkyňa.

Za tento záchranársky čin boli nstržm. Ing. Ján Cipka a nstržm. Filip Folrich mimoriadne povýšení do hodnosti podpráporčík.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk