Dvaja spolumajitelia Esetu už nemajú kontrolu nad Carltonom, spoločník ich vytlačil z biznisu

Hotel carlton maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Väčšinovým spoluvlastníkom hotela Carlton je od 29. júna podnikateľ Erik Mikurčík. Pritom len pred rokom kúpili historický hotel partneri Esetu Rudolf Hrubý a Mariš Grund. Do hotela investovali 27 miliónov eur.

Podľa obchodného registra už hotel Radisson Blu Carlton nemá v rukách dvojica z Esetu, ale majiteľ realitnej kancelárie Arthur real estate company Erik Mikurčík. Investíciu mal pritom pôvodne len manažovať. Uviedol to portál etrend.sk.

Polícia spôsob, akým hotel nadobudol, vyšetruje pre podozrenie z podvodu. „Situácia okolo hotela nesúvisí s aktivitami spoločnosti. Jediné, čo v tejto chvíli môžu Maroš Grund a Rudolf Hrubý potvrdiť je, že ju riešia právnou cestou,“ uviedol Eset v stanovisku pre portál etrend.sk.

Do kúpy bratislavského hotela, ktorý partneri Esetu kúpili od amerického podnikateľa Erika Assimakopoulosa, investovali 27 miliónov eur. Mali ho na tretiny vlastniť spolu s Mikurčíkom, ktorý do kúpy neinvestoval, ale poskytol im know-how. Kúpna suma sa pohybovala okolo 60 miliónov, na jej doplatenie si vzali úver z banky.

Ako uvádza etrend.sk, „hotelový komplex vlastnia cez spoločnosť Carlton Property. Jediným spoločníkom tejto firmy bola donedávna spoločná eseročka E. Mikurčíka a dvoch investorov M. Grunda a R. Hrubého pod názvom ADS Property.“

Pomery sa zmenili koncom júna tohto roku. Do Carlton Property pribudol podľa výpisu v obchodnom registri ďalší spoločník – Erik Mikurčík. Ten navýšil základné imanie, čím získal absolútnu majoritu a dvojici z Esetu zostalo len zopár percent.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk