Dvaja zamestnanci spôsobili podvodnými objednávkami svojmu zamestnávateľovi škodu za takmer 35-tisíc eur

Policia bratislava podov internetovy obchod.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Bratislavským policajtom sa podarilo objasniť majetkovú trestnú činnosť, ktorú vykonali dvaja zamestnanci jedného z internetových obchodov.

Policajtom druhého Bratislavského okresu sa podarilo objasniť podvod v internetovom obchode. Na základe zabezpečených dôkazov vzniesol vyšetrovateľ PZ obvinenie zo zločinu krádeže spáchaného závažnejším spôsobom konania dvom mužom. Obvinení 41-ročný Peter S. z Bratislavy aj 36-ročný Ľubomír R. z okresu Humenné sú v súčasnosti stíhaní na slobode.

Obvinení ako zamestnanci jedného z internetových obchodov – nezávisle od seba, vytvárali internetové objednávky na rôzny tovar na fiktívnych objednávateľov, ako aj na seba. Keď bol objednaný tovar doručený na pobočku tohto obchodu, v internom systéme zmenili jeho označenie a následne si tento tovar ponechali,“ informovala polícia prostredníctvom facebookovej stránky.

Týchto podvodných aktivít sa dopúšťali od roku 2016 a v jednom z prípadov vznikla majiteľovi škoda vo výške 32 217 eur a v druhom 2 440 eur. Podľa slov polície sa jej na základe pátrania podarilo zaistiť značnú časť odcudzeného tovaru, ktorý bol následne vrátený poškodenej spoločnosti. Za uvedené konanie hrozí v prípade preukázania viny obvineným mužom trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk