Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Duby karlova ves dubravka bratislava.jpg
Zdroj: www.yimba.sk

Dve bratislavské mestské časti sa postavili proti výstavbe vežiakov. Projekt Duby podľa nich nie je v súlade s územným plánom

Na rozmedzí Karlovej Vsi a Dúbravky by mali vyrásť dva bytové domy, ktoré ponúknu celkovo 332 bytov. Súčasťou projektu je taktiež obchodný dom, ktorý bude situovaný pod dvomi bytovými domami. Toto sa však mestským častiam nepozdáva a obe sa voči zámeru investora postavili.

Ako píše portál reality.etrend.sk, v oživenom projekte, ktorý aktuálne nesie názov Duby, chce investor vybudovať dvojicu polyfunkčných domov, ktoré budú mať spoločnú podnož. Vežiaky majú mať až 16 respektíve 18 podlaží.

Projekt bol pôvodne predstavený už v roku 2016, no po zmenách sa dostal na znova posúdenie vplyvov na životné prostredie v minulom roku. Podľa mestských častí však nie je v súlade s územným plánom.

„Do procesu EIA vstúpila tento rok Karlova Ves, ktorá úradom poslala stanovisko, podľa ktorého navrhnutý projekt objemovo aj kompozične nie je pre dané územie vhodný a nesúhlasila s jeho realizáciou. Zároveň konštatovala, že navrhovaná činnosť nie je v súlade s platným Územným plánom Bratislavy,“ uvádza web reality.etrend.sk.

Stavba nazvaná Duby má byť situovaná na svahovitom teréne, konkrétne oproti objektu Iuventy. Táto lokalita je rozvojovým územím, ktoré je určené na zmiešanú funkciu bývania a občiansku vybavenosť pozdĺž Karloveskej ulice, ako aj na nízkopodlažnú zástavbu obytného územia a na záhrady, záhradkárske a chatové osady v dotyku s lesmi Devínskej Kobyly.

Nakoľko má navrhovaná činnosť za cieľ vybudovať vysokopodlažné budovy, nie je preto podľa samosprávy v súlade s platným územným plánom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X