Dve nehody na jednej ulici a v oboch boli účastníkmi kolobežkári, dvaja ľudia skončili v nemocnici

Kolaz bratislava nehoda kolobezka auto bicykel.jpg
Foto: KR PZ Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Dve nehody na jednej ulici a pri oboch boli účastníkmi kolobežkári. V jednom prípade narazil kolobežkár do auta a v druhom prípade sa cyklista vrazil do kolobežkára.

Počas jedného dňa došlo na jednej ulici ku dvom nehodám, obe sa uskutočnili na Vajnorskej ulici. Obe nehody mali účastníka na kolobežke a riešili ich dopravní policajti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.

Jedna z nehôd sa stala na križovatke ulíc Vajnorská – Tomášikova. Vodič na kolobežke sa takpovediac lepil na auto zn. Opel pred ním. Podľa slov polície to bolo dôvodom, že následne nevedel dostatočne rýchlo zareagovať na zmenu rýchlosti jazdy auta a narazil do jeho zadnej časti. Pri nehode sa kolobežkár zranil a musel byť prevezený do bratislavskej nemocnice.

Druhá nehoda na rovnakej ulici bola spôsobená cyklistom. Ten pri vychádzaní na cestu z pozemku ležiaceho mimo cesty nedal prednosť v jazde kolobežkárovi, preto do seba narazili. Aj v tomto prípade musel byť vinník nehody, teda cyklista, pre svoje zranenia prevezený do bratislavskej nemocnice k ošetreniu.

Ako konštatovala polícia, pri žiadnej z nehôd neúradoval alkohol. Predmetné dopravné nehody sú v štádiu objasňovania. Polícia tiež vyzýva vodičov, aby sa vždy plne venovali vedeniu vozidla a vždy sledovali situáciu v cestnej premávke, nakoľko naozaj stačí len sekunda nepozornosti a nešťastie je na svete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk