Dve spoločnosti podali námietky na rozšírenie diaľnice D1 a dostavbu križovatky D1 a D4

Krizovatka d1 d4 dialnica.jpg
Reprofoto: www.youtube.com

Združenie oboch spoločností Strabag a Porr po vyhodnotení ponúk v tendri Národnej diaľničnej spoločnosti obsadilo druhé miesto za poľským Budimexom.

Námietky proti vyhodnoteniu ponúk v tendri Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) na rozšírenie diaľnice D1 pri hlavnom meste podalo Združenie D1 Bratislava – Triblavina so stavebnými spoločnosťami Strabag, s.r.o., a Porr, s.r.o., so sídlom v Bratislave.

„Môžem potvrdiť, že námietku podalo naše združenie, avšak podrobnosti v súčasnosti oznamovať nebudeme,“ uviedla v piatok špecialistka komunikácie spoločnosti Strabag, a. s., Praha Jana Kohoutová.

Námietky v súčasnosti posudzuje Úrad pre verejné obstarávanie. Združenie s firmami Strabag a Porr po vyhodnotení ponúk vo verejnej súťaži na výber zhotoviteľa, ktorej súčasťou je aj dostavba križovatky D1 a D4, obsadilo druhé miesto.

Na prvej pozícii je poľská stavebná spoločnosť Budimex, S.A., so sídlom vo Varšave, ktorá mala za stavebné práce na diaľnici navrhnúť cenu 110 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Na treťom mieste je spoločnosť Váhostav – SK, a. s. Pôvodne najnižšiu ponuku bratislavskej spoločnosti Doprastav, a. s., (85 mil. eur bez DPH) diaľničiari vylúčili.

Predpokladaná cena stavebných prác za rozšírenie D1 v úseku Bratislava – Triblavina a prepojenie D1 s D4 je vyše 127 mil. eur bez DPH, plánované sú podľa verejného obstarávania na tri a pol roka. Pri vyhodnotení ponúk rozhodovali dve kritériá, navrhovaná celková cena s váhou 60 % a lehota výstavby s váhou 40 %.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk