Dve z troch víkendových lúpeží majú na svedomí mladiství, po treťom lupičovi stále pátrajú

Policia lupez kradez pachatel zlodej.jpg
Foto: ilustračné, KR PZ Bratislava

Páchateľom za takýto čin hrozí trest na tri roky až osem rokov, u mladistvých sa znižuje na polovicu.

Policajti počas víkendu riešili tri lúpežné prepadnutia v Bratislave. Dve lúpeže majú spoločných páchateľov. Prvý prípad sa odohral na Sibírskej ulici pred vchodom do obytného domu. Obeťou sa stal 21-ročný muž, ktorý po útoku prišiel o ruksak s vecami.

Ďalší neskôr na bratislavskej Hlavnej stanici, kde páchatelia obrali 32-ročného muža o mobil a peňaženku. Ako informovala bratislavská krajská polícia, tieto činy majú na svedomí dvaja mladiství z Bratislavy a okresu Galanta.

Páchateľom za takýto čin hrozí trest na tri roky až osem rokov, u mladistvých sa znižuje na polovicu. Spracovaný bol aj podnet na ich vzatie do väzby.

Tretí prípad sa stal pod Modrým mostom v blízkosti záhradkárskej oblasti Žabí Majer. Neznámi páchatelia prepadli 19-ročnú ženu a zobrali jej kabelku s osobnými vecami. V súvislosti s objasňovaním tohto činu polícia žiada o pomoc aj verejnosť.

Ako uviedla bratislavská polícia, v prípade, ak si niekto v sobotu ráno všimol v záhradkárskej oblasti a okolí podozrivé osoby, prípadne vozidlo, môže akékoľvek informácie poskytnúť na linke 158, prípadne prostredníctvom súkromnej správy na facebookovej stránke polície.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk