Dvojica bytových domov má zmeniť územie v blízkosti Pentagonu

Hradska talin bytove domy eia.jpg

Spoločnosť Luxcon plánuje v blízkosti Pentagonu postaviť dva bytové domy – Talin a Hradská.

Účelom predloženého zámeru je dotvoriť existujúce obytné prostredie Stavbárskej ulice o bytový dom Talin a bytový dom Hradská. Budovy budú disponovať prevažne malometrážnymi účelovými bytmi. Súčasťou projektu je aj revitalizácia okolia bytových domov a snaha zlepšiť tak celkovú kvalitu života v Pentagone. Súčasťou projektu je aj revitalizácia parkových plôch.

V lokalite by tak mali vzniknúť malometrážne a cenovo dostupné byty. „Dispozičné riešenie oboch bytových domov vychádza z konceptu vytvoriť príjemné a ekonomicky nenáročné bývanie,“ uvádza sa v zámere.

Bytový dom Talin má mať sedem nadzemných podlaží, pričom najvyššie má byť ustúpené. Bytový dom Hradská má mať 12 podlaží a má byť situovaný medzi objektom Pentagonu a škôlkou. Posledné podlažie bude rovnako riešené ako ustúpené, kde sa okrem bytov s privátnymi terasami nachádza aj technické vybavenie domu a tiež verejná terasa disponujúca exteriérovou kuchynkou, grilom a spoločenským sedením.

Viac ako 150 malometrážnych bytov

V Taline má vzniknúť 43 malometrážnych bytov, v Hradskej až 110. Všetky bytové jednotky budú mať najviac 60 metrov štvorcových. Spolu bude areál obsluhovať 164 parkovacích miest. So stavebnými prácami chce investor začať budúci rok. Predpokladá, že projekt ukončí do 48 mesiacov, teda do štyroch rokov. Predpokladané náklady na stavbu sú odhadnuté na 6,1 milióna eur.

Revitalizacia park pentagon eia .jpg
Luxcron

Revitalizácia okolia

Investor počíta okrem vybudovania bytových domov aj s vybudovaním nových chodníkov, ihriska pre deti, workoutov, ihriska pre petanque i rekonštrukciou existujúcej hracej plochy.

Pri revitalizácii parkových plôch pôjde o úpravu existujúcich plôch, úpravu trasovania chodníkov so zámerom zlepšiť priechodnosť územia či odstránenie miest pocitovo „nepríjemných“ spotov. Súčasťou oplotenej časti parku sú aj lavičky, lavičky okolo stromov i odpadkové koše. Kvôli zvýšeniu bezpečnosti v parku uvažuje investor aj nad inštaláciou kamerového systému.

V parku dôjde k ošetreniu 11 drevín, pribudne 31 vzrastlých stromov a viac ako tisíc bylín. „Nový prvok do územia vnesú záhony okrasných tráv, ktoré vytvoria ucelené zelené hmoty nahradzujúce klasické živé ploty,“ uvádza sa v zámere.

Vystavba pentagon eia.jpg
http://enviroportal.sk/sk/eia/detail/revitalizacia-zony-pentagon-bytovy-dom-hradska-bytovy-dom-talin-revita

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk