EEI má nárok na kompenzáciu nákladov na rokovací materiál. Zaplatí Petržalka?

parkovanie, autá
ilustračné: pixabay.com

Košická firma EEI, ktorá mala v Petržalke zabezpečiť nový systém parkovania, odstúpila od zmluvy, keď voči zákazke začali niektorí petržalskí poslanci antikampaň.

Firma má po odstúpení od zmluvy nárok len na kompenzáciu ekonomicky oprávnených nákladov na prípravu návrhu materiálu na rokovanie zastupiteľstva.

Vyčíslenie nám zatiaľ nedoručili. Spracovanú dokumentáciu je možné použiť aj na prípadné iné varianty riešenia parkovania, ale len v prípade, ak ju uhradíme,“ uviedla tlačová tajomníčka Miestneho úradu Bratislava-Petržalka Michaela Platznerová.

Firma EEI odstúpila od zmluvy koncom októbra. Urobila tak po tom, ako voči zákazke, ktorú vyhrali, ako aj voči samotnej spoločnosti začali niektorí petržalskí poslanci antikampaň.

Ako ďalej Platznerová pripomenula, téma parkovania v Petržalke je po odstúpení koncesionára späť na bode nula. „Najväčší kritici navrhovaného systému sa však vyjadrili, že majú pripravené svoje podrobné riešenia, takže čakáme na ich predloženie, na ťahu sú poslanci,“ doplnila s tým, že situáciu môže zmeniť aj Hlavné mesto SR Bratislava, ak zavedie celomestské pravidlá parkovania, ktoré budú záväzné aj pre Petržalku.

Tam už však musíme počítať napríklad aj s tým, že približne 20 až 25 percent výnosov z predaných parkovacích kariet bude smerovať nie mestskej časti, ale mestu.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk