Ekologické trhovisko s názvom Eco Village v Bratislave organizujú už po šiesty raz

Eco Village 2017
Foto: archív SITA

Témou trhoviska je ochrana prírody, kvalitné suroviny a recyklácia.

Už 6. ročník ekologického trhoviska Eco Village organizujú 16. mája v Bratislave na Plynárenskej ulici. V kancelárskej budove BBC 1 nájdu návštevníci stánky a program s ekologickou tematikou a zdravým životným štýlom.

Pre návštevníkov organizátori pripravili 30 stánkov, medzi ktorými sú napríklad bezobalový obchod alebo čapovaná drogéria. Tieto stánky návštevníkov upozornia na zbytočné plastové balenia, na plytvanie potravinami a kozmetickými výrobkami a naučia ich, ako si odvážiť len toľko potravín a drogérie, koľko spotrebujú. „Pre nás je dôležité ísť príkladom v udržateľnosti, ekologickosti a zelenom myslení,“ uviedol organizátor podujatia Radovan Mihálek.

Na Eco Village predstaví svoje produkty viacero firiem. Okrem mnohých stánkov a workshopov organizátori pripravili atrakcie, ako napríklad odpadkové koše vyrobené zo zubných kefiek alebo kontajner na oblečenie. Záštitu nad podujatím aj tento rok prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo a starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren. Záujemcovia nájdu podrobnosti na internetovej stránke trhoviska alebo na facebooku Eco Village.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk