Ekonomická univerzita v Bratislave láka na štúdium starších ľudí, registrácia je spustená

Ekonomická univerzita v Bratislave
Foto: Facebook/ Ekonomická univerzita v Bratislave

Univerzita tretieho veku sa organizuje aj v akademickom roku 2021/2022.

Hoci je Petržalská letná univerzita seniorov ukončená, registrácia na ďalší ročník Univerzity tretieho veku je spustená. Ak máte vo svojom okolí seniora, ktorý sa rád vzdeláva a stretne nových ľudí, v tom prípade je univerzita dobrý tip, ako tráviť čas.

Študenti univerzity si vyberú študijný odbor. Na prvej prednáške zamestnanci univerzity poskytnú seniorom tlačený harmonogram výučby s obsahom odboru a všetkými prednášajúcimi.

Výučba prebieha každých 14 dní po dobu 2 vyučovacích hodín a to vždy dopoludnia alebo popoludní. Študenti nebudú mať iba prednášky, ale aj exkurzie, besedy a iné aktivity. Na výber sú aj pohybové odbory, ktoré trvajú 1 alebo 2 vyučovacie hodiny.

Akademický rok sa otvorí slávnostnou ceremóniou a imatrikuláciou nových študentov. Každý študijný odbor sa ukončí slávnostnou ceremóniou v aule a absolventi dostanú diplom.

Registrácia je možná do 10. septembra, môžu sa hlásiť všetci starší ako 50 rokov s minimálne ukončeným stredoškolským vzdelaním. V prípade otázok sa môžete obrátiť na manažérku projektu na email janka.chladecka@euba.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk