Ekonomická univerzita v Bratislave otvorila ďalší zrekonštruovaný blok študentského domova Horský park

rektor-univerzity-dano-horsky-park-ekonomicka-sita.jpg
Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Vláda uvoľnila v minulom roku prvých 20 miliónov eur zo sľúbených 50 miliónov eur na rekonštrukciu internátov.

Internát tvorí 7 blokov, v ktorých je počas akademického roka ubytovaných viac ako 380 študentov v 245 izbách. „Počas rekonštrukcie bloku B v študentskom domove sa kompletne vymenili rozvody tepla a vody, elektroinštalácia, internetové rozvody, svietidlá, podlahy, dvere a okná,“ povedala riaditeľka Centra univerzitných a podnikateľských služieb EUBA Helena Kuchyňková. Rektor univerzity Ferdinand Daňo na brífingu po prehliadke zrekonštruovaného bloku dodal, že v najbližších dňoch začnú s rekonštrukciou ďalšieho bloku.

Vláda uvoľnila v minulom roku prvých 20 miliónov eur zo sľúbených 50 miliónov eur na rekonštrukciu internátov. EUBA získala z prvého balíka milión eur. „K 31. decembru 2018 univerzity vyčerpali takmer 39 percent prostriedkov z prvých 20 miliónov. Čo školy nevyčerpali, to sa im prenieslo do tohto roka,“ povedala ministerka školstva Martina Lubyová.

Ministra financií Petra Kažimíra teší, že rekonštrukcie internátov napredujú. „Môžem potvrdiť, že prostriedky na rekonštrukciu sú buď na účte vysokých škôl, alebo v štátnej pokladnici. Sú k dispozícii v rámci kvóty, pre Ekonomickú univerzitu v Bratislave to predstavuje minimálne 2,5 milióna eur,“ dodal Kažimír s tým, že ubytovacie kapacity sa v študentskom domove v Horskom parku síce zmenšujú o dve tretiny, ale izby predstavujú vysoký štandard.

Podľa Lubyovej býva počas štúdia na vysokej škole vysoké percento študentov na internáte. Až keď ide niekto študovať do zahraničia, zistí, čo to je hľadať si bývanie a platiť drahý nájom. „Pokiaľ našich študentov stav internátov vyháňal študovať do zahraničia, tak už nemusí, pretože robíme rázne kroky, aby mali krásne moderné ubytovanie,“ uzavrela šéfka rezortu školstva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk