Elegantné dostihy s nádhernými dámami v klobúkoch rozžiarili Starý háj

Dostihy, kone, derby
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Milovníci dostihového športu si v nedeľu 16. júla prišli na svoje. Na dostihovej dráhe v Starom háji sa konal 25. ročník Slovenského derby.

Pre nadšencov koní je tento deň dostihový sviatok. Podujatie totižto patrí medzi najväčšie dostihové dni, ktoré Závodisko organizuje. Počas dostihového dňa sa bežalo 9 rovinových dostihov. V hlavnom dostihu o 17-tej hodine s názvom Slovenské derby sa postavilo na štart až 14 koní. Trasu 2400 metrov najrýchlejšie zvládol džokej Štefan Budovič v sedle koňa Zorianna. Oproti ostatným 13 koňom vyhral veľmi ľahko. Naopak džokej Petr Foret viedol v sedle koňa Ideal Approach tvrdý boj, aby vyhral druhý dostih dňa.

Dostihy, kone, zavodisko
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Tento významný deň sprevádzali mnohé sprievodné podujatia. Medzi najatraktívnejšie zážitky návštevníkov patrila súťaž o najkrajší dámsky klobúk. Okrem nádherných koní si najmä páni vychutnali elegantné dámy. Pre odvážlivcov bola pripravená adrenalínová jazda na pohyblivom býkovi. Návštevníci si mohli zakúpiť aj tombolové lístky, a tí šťastnejší sa tešili zo zaujímavých cien.

Dostihy, dostihov draha
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Bratislavské Závodisko čaká túto sezónu ešte 8 dostihových dní. Najbližšie dostihy sa pobežia 23. júla a záver dostihovej sezóny je pripravený na 29. októbra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk