Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cachticka ulica raca elektricka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: maps.google.com
9. júna 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Električková trať v Rači prejde rekonštrukciou, Dopravný podnik Bratislava plánuje investovať 2,3 milióna eur

Cestujúcich čakajú obmedzenia v električkovej doprave na území Rače a Krasňan.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) začne v pondelok 15. júna s rekonštrukciou električkovej trate v mestskej časti Rača, a to medzi zastávkami Cintorín Rača a Púchovská.

Dôvodom rekonštrukcie je odstránenie havarijného stavu, zvýšenie prejazdovej rýchlosti električiek a zníženie hlučnosti trate v zlom technickom stave,“ uvádza DPB na sociálnej sieti. Podľa vestníka Úradu pre verejené obstarávanie je vysúťažená cena za stavebné práce 2,31 milióna eur bez DPH a lehota realizácie dva mesiace.

Práce na rekonštrukcii trate finančne zabezpečuje hlavné mesto a na rekonštrukcii sa podieľa spoločnosť TSS Grade, ktorá zabezpečuje aj opravu električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke.

Zmeny v doprave

Cestujúcich čakajú od pondelka 15. júna zmeny v organizácii električkovej dopravy na území Rače a Krasňan. Električková linka číslo 3 bude skrátená po zastávku Cintorín Rača, kde bude možný prestup na autobusové linky 52, 56 a 65, ktoré obslúžia zvyšnú časť trasy električiek v smere do Rače.

V rámci zmien bude interval linky 3 posilnený v rannej špičke na každé štyri minúty, čím sa zlepší aj dopravná obslužnosť Petržalky. Po zvyšok dňa bude linka 3 premávať v intervale päť minút a vo večerných hodinách a cez víkendy pôjde každých 7,5 minút,“ informuje DPB.

Linka bude obsluhovaná nízkopodlažnými obojsmernými električkami, pretože obidve konečné zastávky nie sú vybavené obratiskami.

Skrátená linka

Posilová linka číslo 7, premávajúca v časoch dopravných špičiek, bude z Hlavnej stanice Bratislava skrátená po Železničnú stanicu (ŽST) Vinohrady.

DPB odporúča cestujúcim spojmi Slovak Lines, aby k prestupu na električky využili zastávku ŽST Vinohrady, na ktorej budú začínať prázdne električky linky 7,“ uvádza dopravný podnik. V rámci rekonštrukcie sa opraví aj zastávkový prístrešok Záhumenice, Drevona a cestné prejazdy cez električkovú trať.

Nevyhnutná rekonštrukcia

Rekonštrukcia trate je podľa dopravného podniku nevyhnutná. „Pokiaľ by DPB k rekonštrukcii v blízkom čase nepristúpil, hrozilo pre technický stav trate úplné prerušenie premávky električiek v úseku Vozovňa Krasňany – Komisárky,“ uzavrel DPB.

Pôvodne sa s opravou 430-metrového úseku malo začať už v novembri 2019. Dôvodom zdržania bola aj modernizácia Karlovesko-Dúbravskej radiály, pre ktorú DPB nemal dostatok obojsmerných vozidiel, ktoré by dokázali súčasne obslúžiť Karloveskú aj Račiansku radiálu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X