Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stary_most_bsk.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
23. mája 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Električkové koľaje na Starom moste čaká vo štvrtok miestne zisťovanie

Tento štvrtok sa na Starom moste uskutoční miestne zisťovanie. Pokiaľ bude všetko v poriadku, teda realizácia bude podľa projektovej dokumentácie a budú odovzdané všetky doklady ku kolaudácii, prvé električky budú čakať už len na zákonné lehoty.

Bratislavský samosprávny kraj ako špeciálny stavebný úrad pre električkové a trolejbusové dráhy nedostal od Hlavného mesta Bratislava nasledujúce doklady ku kolaudácii:

SO 20-102-00 Električkový zvršok v úseku Starý most – Geodetický protokol;

SO20-102-01 Koľaj ako spätný vodič v úseku Starý most – Úradná skúška;

SO 20-641-00 Ochranné opatrenia v zóne Starý most – Úradná skúška;

SO 30-830-00 Meniareň Bosáková, PS 30-831-00 Meniareň Bosáková – technológia meniarne, Úradná skúška doplnená 23. 5. 2016 – vyplynulo, že Miestne prevádzkové predpisy Meniarne nie sú odsúhlasené Dopravným úradom;

SO 30-301-00 Zastávka Viedenská, zastrešenie nástupísk;

SO 30-302-00 Zastávka Bosákova, zastrešenie nástupísk a prístupov;

SO 30-303-00 Zastávka Jantárová – prístrešky na nástupiskách; na všetkých troch objektoch chýba: dokumentácia realizácie stavby, revízne správy, úradné skúšky, záznam o prevzatí do digitálnej mapy;

SO 30-811-00 Úprava CSS v križovatke Bosáková –Jantárová – revízna správa, úradná skúška;

SO 30-813-00 CSS Obratisko – záznam o prevzatí do digitálnej mapy;

SO 30-814-00 Obratisko – komunikačný systém pre dispečerské pracovisko – záznam o prevzatí do digitálnej mapy.

Vo štvrtok 26. mája sa od 9. hodiny začne na Starom moste ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním, počas ktorého budú na úseku Šafárikovo námestie – Bosáková nielen zástupcovia stavebníka, teda hlavného mesta zastúpeného spoločnosťou Metro Bratislava, a. s., a zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, stavbu si budú rad za radom prechádzať aj zástupcovia okresných úradov, Slovenského zväzu telesne postihnutých, Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Inšpektorátu práce a aj z Ministerstva životného prostredia, Dopravného úradu a Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta.

Ak bude mať Bratislavský samosprávny kraj k 26. máju všetky kladné stanoviská dotknutých orgánov a všetky doklady, ktoré musí zabezpečiť navrhovateľ, hlavné mesto SR Bratislava, zastúpené splnomocneným METRO Bratislava, a. s., v takom prípade je možné vydať povolenie na dočasné užívanie a skúšobnú prevádzku v pondelok 30. mája 2016.

Rozhodnutie bude doručované verejnou vyhláškou podľa § 26 správneho poriadku a bude opätovne zverejnené na elektronickej úradnej tabuli BSK, taktiež na úradných tabuliach Hlavného mesta SR, MČ Bratislava – Staré Mesto, MČ Bratislava – Petržalka po dobu 15 dní. Posledný deň tejto lehoty je dňom doručenia verejnej vyhlášky. Ďalších 15 dní majú dotknuté strany možnosť na podanie odvolania. Až potom je možné na rozhodnutie Bratislavského samosprávneho kraja potvrdiť právoplatnosť a je možné začať skúšobnú prevádzku. Pri splnení všetkých zákonných lehôt sa tak môže stať začiatkom júla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X