Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
električková trať, modernizácia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
22. apríla 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skdpb.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o, SITA

Električkovú trať na hlavnú stanicu čaká modernizácia

Bratislava pripravuje viaceré projekty modernizácie električkových radiál. V najbližšom čase sa bude realizovať modernizácia trate na Štefanovičovej ulici v úseku medzi Radlinského a Kýčerského ulicou.

„S modernizáciou začneme 1. júna 2015. Stavba bude ukončená koncom augusta 2015,“ vysvetlila hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová. „So zhotoviteľom stavby aj s projektantom rokujeme o konečnom riešení električkovej trate, nechceme totiž, aby sa opakovali chyby z Dúbravky,“ doplnila hlavná dopravná inžinierka. Pôvodný projekt totiž obsahoval technické chyby, ktoré musia byť odstránené.

„Modernizácia trate tak bude prebiehať v letných mesiacoch, čo je výhodou, keďže počas prázdnin jazdí menej cestujúcich,“ vyjadrila sa dopravná inžinierka. Električková doprava bude počas výluky nahradená autobusovou dopravou. Cestujúci budú o náhradných trasách včas informovaní.

Modernizácia električkových tratí má za cieľ zlepšiť kvalitu mestskej hromadnej dopravy pre cestujúcich modernými, komfortnými nástupiskami, vybavenými informačným systémom a lepším prepojením jednotlivých druhov dopravy. Dôležitou súčasťou je aj zlepšenie parametrov tratí, zvýšenie cestovnej rýchlosti a zavedenie preferencie verejnej hromadnej dopravy. Toto je ďalší krok k príprave na nové električky.

Projekty modernizácie električkových tratí mesto pripravuje v súlade so schválenou Koncepciou rozvoja mestskej hromadnej dopravy v Bratislave. V záujme mesta je zvyšovať atraktivitu mestskej hromadnej dopravy a dosiahnuť zvyšovanie podielu cestujúcich MHD. Tieto kroky mesta vyplývajú z princípov plánov udržateľnej mestskej mobility.

Plánované sú modernizácie Karloveskej, Ružinovskej a Vajnorskej radiály. Modernizácia bude prebiehať postupne. V súčasnosti sa pripravuje projektová dokumentácia. Najbližšie sa začne s modernizáciou trate na Hlavnú stanicu v úseku Štefanovičova – Kýčerského.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X