Električkovú trať na hlavnú stanicu čaká modernizácia

električková trať, modernizácia
ilustračné: SITA

Bratislava pripravuje viaceré projekty modernizácie električkových radiál. V najbližšom čase sa bude realizovať modernizácia trate na Štefanovičovej ulici v úseku medzi Radlinského a Kýčerského ulicou.

„S modernizáciou začneme 1. júna 2015. Stavba bude ukončená koncom augusta 2015,“ vysvetlila hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová. „So zhotoviteľom stavby aj s projektantom rokujeme o konečnom riešení električkovej trate, nechceme totiž, aby sa opakovali chyby z Dúbravky,“ doplnila hlavná dopravná inžinierka. Pôvodný projekt totiž obsahoval technické chyby, ktoré musia byť odstránené.

„Modernizácia trate tak bude prebiehať v letných mesiacoch, čo je výhodou, keďže počas prázdnin jazdí menej cestujúcich,“ vyjadrila sa dopravná inžinierka. Električková doprava bude počas výluky nahradená autobusovou dopravou. Cestujúci budú o náhradných trasách včas informovaní.

Modernizácia električkových tratí má za cieľ zlepšiť kvalitu mestskej hromadnej dopravy pre cestujúcich modernými, komfortnými nástupiskami, vybavenými informačným systémom a lepším prepojením jednotlivých druhov dopravy. Dôležitou súčasťou je aj zlepšenie parametrov tratí, zvýšenie cestovnej rýchlosti a zavedenie preferencie verejnej hromadnej dopravy. Toto je ďalší krok k príprave na nové električky.

Projekty modernizácie električkových tratí mesto pripravuje v súlade so schválenou Koncepciou rozvoja mestskej hromadnej dopravy v Bratislave. V záujme mesta je zvyšovať atraktivitu mestskej hromadnej dopravy a dosiahnuť zvyšovanie podielu cestujúcich MHD. Tieto kroky mesta vyplývajú z princípov plánov udržateľnej mestskej mobility.

Plánované sú modernizácie Karloveskej, Ružinovskej a Vajnorskej radiály. Modernizácia bude prebiehať postupne. V súčasnosti sa pripravuje projektová dokumentácia. Najbližšie sa začne s modernizáciou trate na Hlavnú stanicu v úseku Štefanovičova – Kýčerského.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk