Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spitalska 3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: BSK
12. decembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Električky ba mali po Špitálskej opäť jazdiť už budúci týždeň

V utorok sa na električkovej trati na Špitálskej ulici uskutočnilo ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním, ktoré je súčasťou kolaudačného konania. Predpokladaný termín vydania kolaudačného rozhodnutia je v utorok 19. decembra. Električky budú jazdiť po Špitálskej ulici po nadobudnutí právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia. V ideálnom prípade teda už od stredy 20. decembra.

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), stavebníka Dopravného podniku Bratislava, a. s., a dotknutých orgánov si prechádzali stavbu krok za krokom a zisťovali, či bola realizovaná podľa projektovej dokumentácie, či neohrozuje bezpečnosť premávky a cestujúcich a či boli odovzdané všetky doklady potrebné ku kolaudácii.

Na ústnom pojednávaní spojenom s miestnym zisťovaním „Opravy električkovej trate na Špitálskej ulici“ v úseku od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova – Americké námestie – Špitálska sa zúčastnili aj zástupcovia okresného úradu a Hasičského a záchranného útvaru Bratislavy, ktorí vydali kladné stanoviská.

Spitalska 1.jpg
BSK

Ostatné prizvané dotknuté orgány sa pojednávania nezúčastnili, na neskoršie podané stanoviská sa podľa stavebného zákona neprihliada.

Po získaní potrebných dokladov vydá BSK ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy kolaudačné rozhodnutie na trvalú prevádzku. Podmienkou je však správoplatnenie stavebného povolenia. V prípade, že sa voči nemu do piatku nikto neodvolá, nadobudne právoplatnosť v utorok 19. decembra.

Spitalska 2.jpg
BSK

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X