Električky či hranaté trolejbusy z mesta sú na predaj, kúpiť si ich môžete aj vy

Kolaz bratislava elektricka trolejbus predaj vozidiel.jpg
Foto: sk.wikipedia.org , Ralf Roletschek - Fahrradtechnik und Fotografie – Vlastné dielo, GFDL 1.2, commons.wikimedia.org - koláž BratislavaDen.sk

DPB sa rozhodol poskytnúť záujemcom možnosť zakúpiť si tieto historické vozidlá prostredníctvom verejnej súťaže.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) ponúka na predaj svoje vyradené vozidlá. Desiatky rokov vernej služby v bratislavských uliciach sa stali minulosťou pre 12 električiek K2S a 9 trolejbusov Škoda 14Tr a 15Tr, ktoré predstavujú historický kúsok mestskej dopravnej flotily. Teraz sú spolu s ďalšími vozidlami podniku na predaj.

I keď tieto vozidlá boli dlhodobo spoľahlivé a počas rokov prepravili množstvo cestujúcich, ich nadbytočnosť a obmedzujúca vysokopodlažnosť znevýhodňujúca osoby s telesným postihnutím, mamičky s kočíkmi a starších ľudí viedli k ich vyradeniu a následnému rozpredaju. DPB sa rozhodol poskytnúť záujemcom možnosť zakúpiť si tieto historické vozidlá prostredníctvom verejnej súťaže.

Okrem trolejbusov a električiek ponúka DPB aj vozidlá, ktoré sa používali na údržbu. Ide napríklad o čistič koľají Mercedes, prípadne to je aj Tatra T815, ktorá ťahala trolejbusy v rámci Depa Trnávka, alebo Tatra T815 používaná ako cisterna. Na predaj je aj autobus Karosa C734, ktorý bol dlhodobo využívaný ako pracovné vozidlo traťovej služby. Ešte predtým slúžil ako autoškolský autobus.

Záujemcovia, či už jednotlivci alebo firmy, môžu podať svoje ponuky do piatka 10. novembra do 10.00 hod. Viac informácií o dražbe a podmienkach nájdete na stránke DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk