Električky na Vajnorskej opäť premávajú až na Zlaté Piesky. Aké novinky vás čakajú?

Zastavka magnetova.jpg
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Od pondelka sa Bratislavčania môžu tešiť na obnovenú električkovú dopravu na Vajnorskej radiále až na Zlaté piesky. Projekt modernizácie prináša novú úroveň komfortu a bezpečnosti cestovania. Zistite, aké vylepšenia vás čakajú na tejto trase.

Bratislavčania už môžu opäť využívať električkovú dopravu na celej Vajnorskej radiále až na Zlaté piesky. Projekt modernizácie infraštruktúry zahŕňal opravu trate a modernizáciu zastávok. Električková trať bola v zlom stave a potrebovala urgentné opravy. Prvá fáza bola dokončená v rekordnom termíne do decembra minulého roka, a teraz je na konci aj druhá fáza.

Na úseku medzi Jurajovým dvorom a Zlatými Pieskami boli vymenené 4 kilometre koľají, pričom sa zrealizovalo ich podbitie, zváranie a brúsenie. Vyvýšené nástupištia boli vydláždené bratislavskou dlažbou, čo zabezpečuje komfortnejší nástup a výstup pre cestujúcich.

Na zastávkach Jurajov dvor a Vajnorská pribudol mobiliár a elektronické informačné tabule. Rovnako to je aj so zastávkami Shopping Palace a Zlaté Piesky, vrátane obratiska.

Jednou z dôležitých noviniek sú plnofarebné informačné tabule, ktoré prehľadnejšie zobrazujú aj mimoriadne udalosti v premávke, čím sa výrazne zlepšuje informovanosť cestujúcich. Pre nevidiacich je zabezpečené zvukové vyhlasovanie zobrazovaných informácií. V rámci projektu tiež prebehla výmena svetelnej signalizácie na križovatke Vajnorská – Bojnická, ktorá po novom zabezpečuje preferenciu MHD.

Do konca júna bude Dopravný podnik Bratislava realizovať dokončovacie práce, ktoré však už nebudú mať vplyv na bezpečnú premávku električiek. Od pondelka sa na pôvodnú trasu vracajú aj autobusové linky 57 a 65.

Tento projekt je financovaný vďaka Ministerstvu dopravy SR a eurofondom prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Modernizácia električkovej trate prináša modernejšie, tichšie a komfortnejšie cestovanie pre všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk