Električky sa vracajú na Vajnorskú radiálu: Uzavrie sa tým dvojmesačná rekonštrukcia

Vajnorska.jpg

Ešte však chýbajú dokončovacie práce, vrátane inštalácie informačných tabúľ s odchodmi spojov v reálnom čase.

Počínajúc pondelkom 18. decembra 2023 električky opäť premávajú na Vajnorskej radiále. Uzatvára sa tým približne dvojmesačná rekonštrukcia úseku Kuchajda – Zlaté Piesky. Rýchlym tempom realizovaných prác bol dosiahnutý dôležitý míľnik v obnove trate a modernizácii zastávok, čo umožňuje obnovenie premávky električiek.

Zastávky sú o niečo vyššie, zabezpečujúc tak pohodlnejšie nastupovanie cestujúcich. V minulých týždňoch taktiež inštalovali základy prístreškov a jednotnú Bratislavskú dlažbu, ktorá postupne pokrýva celé mesto. Ešte však chýbajú dokončovacie práce, vrátane inštalácie informačných tabúľ s odchodmi spojov v reálnom čase.

S projektom modernizácie a opravy trate súvisí aj budúca etapa, ktorá odštartuje v marci 2024. Dobrou správou je, že električková doprava na Vajnorskej radiále zostane zachovaná aj v priebehu tejto fázy, a to až po Zlaté Piesky. S obnovením električkovej linky 4 na Zlaté Piesky dochádza aj ku zrušeniu náhradnej autobusovej linky X4 od 18. decembra 2023.

Projekt je finančne podporovaný Ministerstvom dopravy SR a eurofondmi prostredníctvom Operačného programu integrovaná infraštruktúra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk