Erik Daniel podpísal zmluvu na tri toky so Slovanom Bratislava, začne však až od leta

futbal-slovan-bratislvaa-hrac-daniel-sita.jpg
Foto: SITA/Martin Havran

Zmluva začne platiť až od leta 2019, keďže aktuálne má Daniel stále platný kontrakt v Ružomberku.

Kariéra českého futbalistu Erika Daniela bude naďalej pokračovať v najvyššej slovenskej súťaži, MFK Ružomberok vymenil za Slovan Bratislava. Jeden z najlepších fortunaligových krídelníkov podpísal s aktuálnym lídrom tabuľky zmluvu na tri roky. Tá začne platiť až od leta 2019, keďže aktuálne má Daniel stále platný kontrakt v Ružomberku.

V súčasnosti je stále hráčom Ružomberka, kde je zmluvne viazaný do konca tejto sezóny. Samozrejme, boli by sme radi, ak by sa už teraz mohol pripojiť k nášmu tímu. V pondelok budeme kontaktovať vedenie Ružomberka a zistíme, aké sú možnosti prípadnej dohody o prestupe Erika počas tohto transferového obdobia. Uvidíme, či dospejeme k rozumnej dohode. Pokiaľ sa nám to podarí, stane sa Erik naším už teraz. Pokiaľ nie, bude nám k dispozícii od leta,“ ozrejmil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Priznal, že získať čerstvo 27-ročného (nar. 4. februára 1992) krídelníka nebolo jednoduché. „Naším zámerom bolo v horizonte najbližších šiestich mesiacov získať ešte jedného krídelníka, aby sme aj tieto posty mali zdvojené. Erika Daniela veľmi dobre poznáme zo slovenskej ligy, vieme o jeho nesporných kvalitách a prednostiach, pričom na svojom poste patrí k elite našej súťaže. Je v ideálnom futbalovom veku, má potenciál sa zlepšovať a túži po úspechoch. Jeho príchodom sa ešte zvýši konkurencia v našom mužstve, ktorá je nevyhnutná na to, aby sme sa zlepšovali a posúvali dopredu. Keďže mal aj iné ponuky, tak rokovania prebiehali dlhšie a boli náročné,“ dodal.

Uviedol, že mal ponuky aj zo zahraničia

Rodák z českého Hodonína vyrastal na Slovensku, kde absolvoval aj väčšiu časť svojej doterajšej kariéry. V rokoch 2012-2016 hral za Spartak Myjava, následne zamieril do MFK Ružomberok. V zime odmietol predĺžiť kontrakt a chcel sa posunúť ďalej.

Uviedol, že mal ponuky aj zo zahraničia. „Teším sa, že sa stanem súčasťou klubu s menom, ktoré vzbudzuje rešpekt, a históriou, ktorá vzbudzuje úctu. Je pravda, že som počas zimy mal viacero ponúk aj zo zahraničia. Túžim však po úspechoch, chcem hrať o trofeje, a práve to zavážilo v prospech Slovana. Je to veľký klub, rešpektujem jeho meno a vážim si, že o mňa prejavil záujem. Uvedomujem si, že na mojom poste je silná konkurencia, avšak to mi môže iba pomôcť, keďže na sebe budem musieť ešte viac pracovať. Keď som proti Slovanu nastúpil, tak to bola vždy dvakrát vyššia motivácia, a nesmierne si vážim, že teraz budem na opačnej strane a budem mať možnosť nosiť belasý dres. Veľmi sa už teším na zápasy na krásnom novom štadióne na Tehelnom poli,“ vyhlásil Erik Daniel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk