Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bývalá Nemocnica sv. Michala, Patrónka
Foto: archívne, SITA
13. mája 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Eset sa pripravuje na búranie areálu bývalej vojenskej Nemocnice sv. Michala v Bratislave

Firma tak pokračuje v prípravách výstavby globálneho vedecko-výskumného centra Eset Campus.

Spoločnosť Eset pokračuje v prípravách výstavby globálneho vedecko-výskumného centra Eset Campus v areáli bývalej vojenskej Nemocnice sv. Michala v Bratislave.

Na posúdenie vplyvov na životné prostredie už totiž predložil projekt zbúrania objektov niekdajšieho zdravotníckeho zariadenia.

Dôvodom je nevyhovujúci stavebno-technický stav opustených budov a inžinierskych sietí. Bývalá nemocnica bola v prevádzke do roku 2015.

Potrebná asanácia

Existujúce stavebné objekty nie sú po technickej stránke vhodné na ďalšie využitie areálu pre nové investičné zámery investora. Stav objektov odráža ich vek aj skutočnosť, že niektoré neboli využívané ešte počas prevádzky nemocnice,“ konštatuje Eset.

Objekty postupne chátrali vplyvom poveternostných podmienok a rozkrádania, čo vyústilo do potreby ich bezodkladnej asanácie.

Odstránené budú všetky pozemné objekty, spevnené plochy, ale aj areálové lavičky a svietidlá, či reklamné panely a drobné stavby nachádzajúce sa v areáli v podobe unimobuniek, či plechových skladov. Celkovo pôjde o 23 objektov.

Integrácia vysokých škôl

Eset odkúpil celý areál v roku 2017 po verejnej súťaži. Jeho ambíciou je vybudovanie špičkového výskumno – vývojového centra v oblasti informačných technológií a IT bezpečnosti.

V rámci projektu sa má prehĺbiť integrácia vysokých škôl s technologickými firmami, startupmi, či podnetným prostredím pre IT.

Popri zázemí pre inovácie a výskum má Campus poskytnúť aj ďalšie služby, mnohé z priestorov budú sprístupnené aj verejnosti. Odhadované náklady na výstavbu sú 100 miliónov eur a dokončenie celého projektu sa odhaduje na rok 2026.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X