Ešte stále je leto, ešte stále Je nám hej

Andrea Turčina
Archív A. T.

Andrea Turčina aktívne obohacuje kultúrny život v Bratislave podujatím Open Mic, v ktorom dostávajú priestor začínajúci muzikanti či standupisti. Aktuálne nechala týchto šikovných umelcov prázdninovať a ona sama prichádza s letnou hudobnou novinkou. Nech si všetci spoločne s ňou môžu povedať, že „Je nám hej.“

Päť skladieb nabitých pozitívnou energiou, ako speváčka sama. Také je prvé „hudobné dieťa,“ EP album Andrey Turčiny. „Je to pre mňa neopísateľný pocit šťastia, splneného sna, motivácie do budúcna, rešpektu a vďaky,“ hovorí o svojom EP s názvom Je nám hej Andrea.

EP obsahuje skladby v slovenčine aj angličtine. Texty i hudba sú speváčkinou autorskou prácou. Výnimkou je jedna z piesní. A hoci sa volá Poslala mi láska, tak neposlal jej ju priamo jej manžel :-), ale Tomáš Urbaník, ktorú túto pieseň otextoval.

Je nám hej

Andrea sklady na EP vyberala podľa poslucháčskych preferencií. To, čo sa páčilo na koncertoch, to ešte zdokonalila. S hudobnou produkciou jej pomáhal Ľubomír Mazák. Andrea si spoluprácu pochvaľuje: „Dlho mi trvalo stretnúť producenta, ako je práve Ľubko. Má neskutočný talent a pokoru v sebe, radosť z toho, čo robí. To všetko je cítiť aj v mojich pesničkách. Som za to neskutočne vďačná.“

Andrea Turčina
Archív A. T.

Titulná skladba Je nám hej z rovnomenného EP albumu si už našla miesto aj v slovenských či českých rádiách. Andrea aktuálne teda znie z viacerých etérov, či už priamo s piesňou, ale i v rozhovoroch.
Ako to pri umeleckej práci býva, výsledok je často podmienený, respektíve odráža životné situácie a aktuálne emočné prežívanie autora. Ani v prípade Andreinho EP to nie je inak. „Sklady sú do veľkej miery spojené s tým, čo mi život v posledných rokoch nadelil. Tak som takouto formou za to všetko povedzme že poďakovala,“ prezradila s úsmevom Andrea.

No a ako sama dodala, už teraz pracuje aj na nových pesničkách, ktorými chce poslucháčov potešiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk