Esterházyho palác bude dočasne uzatvorený, dôvodom je finalizácia rekonštrukcie areálu

Esterhazyho palac bratislava slovenska narodna galeria.jpg
Foto: www.sng.sk

Pred letným uzatvorením galérie však SNG pripravila špeciálny program pre zdravotníkov – Infúzia umenia, ktorý sa bude konať počas celého víkendu 4. – 5. júna.

Slovenská národná galéria (SNG) dočasne uzavrie pre verejnosť Esterházyho palác v Bratislave, dôvodom je finalizácia rekonštrukcie galerijného areálu. Ako informovala hovorkyňa SNG Klára Hudáková, galéria tak bude uzatvorená od 4. júna do 2. septembra.

Pred letným uzatvorením galérie však SNG pripravila špeciálny program pre zdravotníkov – Infúzia umenia, ktorý sa bude konať počas celého víkendu 4. – 5. júna.

Výstavy v máji

Návštevníci ešte v máji môžu vidieť výstavy Motýľa nekúpiš, 7×7. Sedem slobodných úvah o umení, ako aj Máš umelecké črevo? – Sloboda voľby či Experimentálnym expozíciám na prvom poschodí.

Galéria sa zapojí aj do Noci múzeí a galérií. Počas leta si priaznivci umenia budú mať možnosť nahradiť absenciu bratislavskej základne aj výletom do Schaubmarovho mlyna v Pezinku.

Špeciálny program

Poslednou udalosťou pred letným uzavretím galérie bude špeciálny program určený zdravotníkom. Galéria bude otvorená 4. – 5. júna len pre lekárov, zdravotné sestry, sanitárov a pre ich rodiny, ktorí budú môcť zažiť rôzne typy programov.

Marcela Kvetková a Kristína Paulenová z Oddelenia marketingu a tvorby programov SNG priblížili, že zdravotníkov budú čakať tvorivé aktivity pre rodiny s deťmi, kreatívne workshopy pre dospelých.

Tento program vnímame ako hodnotový a spoločensky dôležitý. Pripravovali sme ho s cieľom prejaviť úctu a vďaku zdravotníkom/zdravotníčkam po ich nesmierne náročnom pracovnom období, počas ktorého sa o nás všetkých s vytrvalosťou starali. Pri tejto príležitosti by sme im to radi oplatili vo forme ‚umeleckej‘ starostlivosti smerom od nás,“ objasnila riaditeľka Úseku marketingu a komunikácie SNG Bohdana Hromádková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk