Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Taxi taxikar pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Etický kódex taxikára: Má zamedziť zneužívaniu hokejového šampionátu na neodôvodnené a účelové zvyšovanie cien za taxislužby

Hlavné mesto prichádza s etickým kódexom taxikára. Cena za jeden kilometer počas hokejového šampionátu má byť maximálne dve eurá.

Taxikári svojím podpisom súhlasia s odporúčanými maximálnymi cenami za prepravu a prehlasujú, že sa vyhnú akýmkoľvek prejavom intolerancie alebo diskriminácie zákazníka. Cena za jeden kilometer na území mesta má byť maximálne dve eurá na kilometer, nástupné do vozidla maximálne 4,50 eura/jazdu a cena za čakanie maximálne 0,30 eura za minútu. Ceny za taxislužby chce mesto zverejniť v infopointoch. Informoval o tom bratislavský magistrát.

Po zaregistrovaní a podpísaní kódexu dostanú taxikári nálepku s nápisom „fair play taxi“, ktorú nalepia na viditeľné miesto na aute, aby zákazníci vedeli rozlíšiť, že daný taxikár podpísal etický kódex. Hlavné mesto už pred majstrovstvami komunikovalo s Cechom Taxi Bratislava, ako aj s najväčšími bratislavskými taxislužbami o cenách počas šampionátu. „My nechceme diktovať ceny, ale keď vstupujete do auta, mali by vám objektívne povedať cenu. Zásadný problém vidím v tom, že často ľudia nevedia cenu a následne ju musia akceptovať,“ uviedol viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer.

Poplatky za jazdu taxíkmi nie sú v Bratislave regulované, hoci o tejto téme v minulosti taxikári s ministerstvom vnútra rokovali. Podľa bratislavského viceprimátora Juraja Káčera pripravuje magistrát tento rok všeobecne záväzné nariadenie, ktorého cieľom má byť predovšetkým etický kódex pre vodičov taxislužieb. Počas minulých majstrovstiev v ľadovom hokeji v roku 2011 boli taxíky takisto označené nálepkou fair play, ktorá zaručovala, že konkrétny taxikár sa riadi etickým kódexom a neoklame cestujúceho.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X