Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nábrežie Dunaja, hrad
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
24. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Európsky summit regiónov spestrí bohatý program

Vystúpenia študentov umeleckých škôl, diskusia o vode, tanec, divadlo i prezentácia slovenských regiónov budú súčasťou podujatia DANUBE UP 2016 počas druhého júlového víkendu na nábreží Dunaja v Bratislave.

Program sa začína v piatok 8. júla o 15. hodine a potrvá do 22. hodiny, v sobotu 9. júla o 9. hodine a trvať bude do 14. hodiny. Všetky podujatia budú na Námestí M. R. Štefánika pred Slovenským národným divadlom. Akcia je sprievodným podujatím júlového 7. Európskeho summitu regiónov a miest v Bratislave (8. a 9. júla).

Ako na predstavení sprievodného programu na nábreží Dunaja povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, do akcie zapojili aj tri stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.

V piatok odštartuje podujatie DANUBE UP 2016 odborno-inovačný program. Tvoriť ho bude diskusia s názvom Voda ako strategická surovina, témami budú obeh vody v prírode i štruktúra zdrojov vody na Slovensku. Nasledovať bude prezentácia cestovného ruchu regiónov od Čierneho lesa po Čierne more.

V kultúrnom programe o 19. hodine vystúpia študenti umeleckých škôl a konzervatórií. Po nich budú tanečné vystúpenie, choreografia na tému Voda/Rieka i módna prehliadka. Kultúrny program ukončí scénická show dobových a fantazijných kostýmov a masiek. O 21. hodine vystúpi Visegrád Jazz Orcestra. Prvý deň spoločenského podujatia ukončí laserová show na tému Význam vody pre ľudstvo.

Na sobotu pripravili organizátori zábavno-náučný program pre deti. O 9.30 hod. pre najmenších pripravujú rozprávkový príbeh o slávnom vynálezcovi a jeho prevratných vynálezoch v podaní Detského divadielka Zanzara. O 14. hodine vystúpia so svojím programom Divadlo Fyziky Brno i Vedecký brloh z Košíc. Na nábreží Dunaja postaví svoje stánky vyše 40 organizácií zo 14 krajín, prezentovať budú turistické miesta vo svojich regiónoch.

Ako začiatkom júna povedala riaditeľka Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov Bratislavského samosprávneho kraja Barbora Lukáčová, hlavnými témami summitu budú budúcnosť kohéznej politiky, kritický pohľad na systém čerpania fondov a aj audity. „Druhá téma sa venuje doprave a tretia téma sa týka inovácií a digitálnej agendy,“ doplnila.

Hostiteľmi sú primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a predseda BSK Pavol Frešo. Summit sa bude konať počas predsedníctva SR v Rade Európskej únie, ktoré sa začne v júli. Logom summitu je bratislavské UFO nad Dunajom. Pri tvorbe inšpiroval jeho autora, študenta Jakuba Mikulu, Most SNP v Bratislave ako symbol spájania brehov rieky, ľudí a krajiny. V predvečer summitu, vo štvrtok 7. júla, naplánovali organizátori otvárací koncert na hrade Devín, na ktorom sa predstavia slovenskí hudobníci v sprievode symfonického orchestra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X