Eurovea 2 sa bude pýšiť prvým mrakodrapom v Bratislave

Denny_pohlad_Eurovea2

Realitný developer pod záštitou J&T Real Estate informoval verejnosť o ďalšej výstavbe, ktorá bude nadväzovať na súčasnú budovu obchodného centra Eurovea. Najaktuálnejšie informácie potvrdili rozšírenie obchodných a kancelárskych priestorov. Zároveň vznikne prvý mrakodrap na území Bratislavy.

V súčasnosti sa realizuje proces prípravy na posúdenie vplyvu stavby na životné prostredie a taktiež sa čaká na vydanie územného rozhodnutia. Ako sme vás informovali TU, tak Eurovea bude rozširovať svoje priestory. Jedným z účelov bude aj rozvoj Bratislavy ako jednej z metropolitných miest.

Nočný_pohľad_Eurovea2
http://www.jtre.sk/sites/default/files/E2_Letecky%20pohlad%20nocny.jpg

Výstavba bude priamo nadväzovať na súčasný objekt Eurovea. Vybudovaných bude ďalších šesť stavieb, ktoré sa skladajú z nákupného centra, podzemných garáží, bytových jednotiek s prístupom k Dunaju, dvoch administratívnych budov a obytnej veže. Developer chce prispôsobiť výstavbu už existujúcim výškovým budovám. V druhej etape výstavby plánuje postaviť výškovú dominantu, ktorá bude orientačným bodom celého projektu.

Výstavba_Eurovea
http://www.panoramio.com/photo/1636730
E2_pohlad na bulvar.jpg
http://www.jtre.sk/sites/default/files/E2_Pohlad%20na%20bulvar.jpg

Vďaka EUROVEA bratislavské nábrežie pred niekoľkými rokmi ožilo a druhou fázou iba podporíme a rozšírime to, čo si Bratislavčania v tejto lokalite tak veľmi obľúbili,“ vyjadril sa Peter Korbačka – spolumajiteľ J&T Real Estate a majiteľ Eurovea. Výstavba poskytne možnosti sa realizovať vo voľnom čase. Taktiež sa Bratislavčania môžu tešiť na väčšie zóny oddychu, detských ihrísk a športového využitia. Developer zdôraznil aj ďalšie obchodné priestory, širšiu paletu reštaurácií a pracovných možností. Rozšírenie sa plánuje spojiť aj s protiľahlou výstavbou zóny Nové Lido peším mostom. Dopravná situácia bude strategicky riešená s ďalšou výstavbou. Plánuje sa lepšie napojenie na mestskú hromadnú dopravu, cyklotrasu a celomestkú komunikačnú sieť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk