Eurovea Tower dosahuje výšku 150 metrov, ide tak o prvý slovenský mrakodrap

Mrakodrap eurovea tower jtre.jpg
Foto: jtre.sk

Celková výška mrakodrapu dosiahne po dokončení hrubej stavby v novembri tohto roka 168 metrov.

Eurovea Tower dosahuje výšku 150 metrov, stane sa tak prvým slovenským mrakodrapom. Ako informuje developer projektu J&T Real Estate (JTRE), Bratislava sa podľa Rady pre výškové budovy a mestské prostredie (CTBUH) stane 201. mestom na svete, v ktorom stojí mrakodrap, teda budova s výškou minimálne 150 metrov.

Eurovea Tower túto hranicu prekoná tento týždeň dokončením 44. poschodia,“ konštatuje investor s tým, že celková výška mrakodrapu dosiahne po dokončení hrubej stavby v novembri tohto roka 168 metrov.

Montáž koruny mrakodrapu

Stavebné práce na pokračovaní komplexu Eurovea sa začali koncom roka 2019. Začiatkom tohto roka prekonala hrubá stavba Eurovea Tower polovicu konečnej výšky, hranicu 100 metrov prelomila koncom marca a najvyššou budovou na Slovensku sa stala v júni.

V najbližších dňoch sa začne montovať koruna mrakodrapu vysoká 17,4 metra, ktorú bude tvoriť 12 lúčov zložených z dvoch častí,“ priblížil developer.

V októbri príde na rad betónovanie meter hrubej stropnej dosky na najvyššom, 45. poschodí. Aktuálne budované poschodie zobrazuje digitálny displej na šplhacom debnení.

Promenáda aj bulvár

Okrem mrakodrapu so 400 rezidenciami tvoria projekt Eurovea 2 rozšírenie nákupného centra, rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova X, Pribinova Y a podzemné garáže.

Súčasťou výstavby v rámci mestskej štvrte Eurovea City pri Dunaji je aj predĺženie nábrežnej promenády, vybudovanie bulváru Pribinova s prípravou na umiestnenie telesa električkovej trate a ďalšie verejné priestory, ihriská a športoviská. Dokončenie celého projektu je naplánované na budúci rok.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk