Exstarosta Devínskej Novej Vsi má zaplatiť tisícovú pokutu

DEVÍNSKA KOBYLA: Otvorenie prírodného areálu
Ilustračná foto: SITA/Robert Tappert

Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes schváli dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a bývalým starostom bratislavskej Devínskej Novej Vsi Milanom Jamborom.

Za prečin nepriamej korupcie uložil Jamborovi finančný trest 3 000 eur. V prípade, že by určenú čiastku nezaplatil, súd určil náhradný trest šesť mesiacov väzenia. Rozhodnutie súdu je právoplatné, keďže proti nemu nie je možné podať odvolanie.

Prokurátor úradu špeciálnej prokuratúry Jambora obžaloval pre prečin nepriamej korupcie. V prípade čelili obžalobe aj ďalšie dve fyzické osoby a jedna právnická osoba. Podľa prokuratúry Jambor začiatkom roka 2017 v mene spoločnosti G. sľúbil úplatok 5 000 eur vedúcemu pracovníkovi Okresného úradu Bratislava za kladné vybavenie žiadosti tejto spoločnosti o zhodnocovanie odpadu.

Pracovník úradu však vec nahlásil polícii a ďalej s ňou spolupracoval. Spoluobžalovaní v tomto prípade – Vladimír Urban a Miroslav Zemánek, uzavreli dohody o vine a treste ešte začiatkom novembra.

Milan Jambor bol starostom bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves od roku 2010 do roku 2018, pričom v tohtoročných komunálnych voľbách už nekandidoval. Súčasťou stredajšieho rozhodnutia súdu nebolo uloženie zákazu vykonávať verejnú funkciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk