Exstarosta Števčík tvrdí, že územné rozhodnutie na Euroveu 2 je zákonné

BRATISLAVA: Vizualizácia objektu Eurovea II.
Ilustračná foto: SITA/MÚ Bratislava-Ružinov

Územné rozhodnutie o umiestnení stavby Eurovea 2 je zákonné, rešpektuje obmedzenia chrániace verejný záujem a neohrozuje ho.

Uvádza sa to v stanovisku bývalého starostu bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Radoslava Števčíka, ktorý tak reaguje na tvrdenia novej starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej, že podpísal územné rozhodnutie o umiestnení stavby Eurovea 2 bez jej vedomia.

Územné konanie je vyslovene odborná vec a nemalo by sa politizovať. Môžeme mať na zámer súkromného investora stavať na súkromnom pozemku každý svoj názor, pokiaľ však vyhovuje všeobecne platnej regulácii a disponuje súhlasnými stanoviskami všetkých dotknutých orgánov, stavebný úrad nemá dôvod rozhodnutie nevydať. Mandát starostu sa nekončí voľbami, ale dňom odovzdania úradu, dovtedy je jeho povinnosťou zabezpečiť fungovanie úradu,“ uvádza sa ďalej v stanovisku bývalého starostu.

Mrzia ma vyjadrenia novej starostky Zuzany Aufrichtovej a musím sa dôrazne ohradiť voči tvrdeniu, že som pred ňou zatajil závažné informácie týkajúce sa vydania územného rozhodnutia pre projekt Eurovea 2,“ tvrdí Števčík.

Podľa neho Zuzana Aufrichtová v utorok 4. decembra ráno meškala na stretnutie, kde jej odovzdával agendu starostu, a prišla len 15 minút pred začiatkom ustanovujúceho zasadnutia miestneho zastupiteľstva. „Informoval som ju o všetkom, čo ju čaká v nasledujúcich dňoch a týždňoch v úrade. Pre krátkosť času som ju nemohol informovať o rozhodnutiach, ktoré som urobil pred voľbami či po voľbách,“ pripomína Radoslav Števčík.

Nová starostka Starého Mesta v pondelok uviedla, že bývalý starosta Radoslav Števčík podpísal územné rozhodnutie o umiestnení stavby Eurovea 2 bez jej vedomia a že ju o tom neinformoval.

Druhá etapa projektu Eurovea bude zahŕňať predĺženie nákupnej zóny smerom k Mostu Apollo. Poskytne 24-tisíc štvorcových metrov nákupnej plochy. Dominantou a najvyššou budovou v rámci projektu Eurovea 2 bude mrakodrap s výškou 168 metrov s 46 poschodiami. S ukončením tejto výstavby sa ráta v roku 2020.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk