Extraligu vyžrebujú bez Slovana Bratislava

hokejisti
ilustračné: SITA

Hokejovú Tipsport extraligu 2015/2016 vyžrebujú vo štvrtok bez Slovana Bratislava. Klub by mal naďalej pôsobiť v Kontinentálnej hokejovej lige, oficiálne to však ešte nepotvrdil.

Slovan opustil najvyššiu slovenskú súťaž v roku 2012.

„Mali sme pripravenú aj alternatívu s jedenástimi mužstvami, ak by sa Slovan po štyroch rokoch vrátil do extraligy. Keďže bratislavský klub s najväčšou pravdepodobnosťou zostáva v KHL, čo nám potvrdili funkcionári na poslednom stretnutí, vyžrebujeme rovnaký model s 54 kolami v základnej časti ako v minulej sezóne. Opäť budú vložené zápasy tímu Orange 20,“ uviedol v rozhovore pre denník SME riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Vladimír Paštinský, ktorý končí vo svojej funkcii a po uplynutí výpovednej lehoty 31. augusta ju opustí.

V 23. ročníku Tipsport extraligy bude hrať desať mužstiev – majstrovské HC Košice, HC´ 05 Banská Bystrica, HK Nitra, HK Poprad, ŠHK 37 Piešťany, HKM Zvolen, Dukla Trenčín, MHC Martin, HK 36 Skalica a MsHK Žilina.

Reprezentačná dvadsiatka odohrá opäť dvadsať vložených zápasov. Súťaž sa začne v piatok 11. septembra. Kluby musia do začiatku augusta splniť všetky podmienky na udelenie licencie, v opačnom prípade budú vylúčené zo súťaže.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk