Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nakupne centrum einsteinova policia ilustracna maps.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.google.sk
29. októbra 2018 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDen.skKR PZ Bratislava Diskusia()

Falošnej daňovej kontrolórke hrozí až desaťročný pobyt za mrežami

Aj vďaka pohotovej reakcii zamestnancov jedného z hypermarketov v mestskej časti Petržalka, objasnili policajti prípady protiprávnych konaní, ku ktorým dochádzalo v poslednom období na území Bratislavského kraja a ktoré sa týkali falošných daňových kontrol.

Vyšetrovateľmi Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V, Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I a Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II bolo vznesené v tejto súvislosti obvinenie zo zločinu krádeže spáchaného závažnejším spôsobom konania 28-ročnej Monike Č. z okresu Rimavská Sobota.

Menovaná čelí obvineniu doposiaľ zo šiestich skutkov, ku ktorým došlo na území Bratislavy v mesiacoch september a október. Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania vošla v súčasnej dobe už obvinená dňa 6. októbra v čase okolo 12. hodiny do priestorov jednej z predajní v obchodnom centre na Einsteinovej ulici. Pod zámienkou vykonania finančnej a daňovej kontroly požadovala od zamestnankyne prepočítanie finančnej hotovosti a predloženia príslušný daňových podkladov, čím ju uviedla do omylu. Následne počas obsluhovania zamestnankyne iným zákazníkom prevádzky, odcudzila finančnú hotovosť vo výške 1 600 eur a z miesta odišla.

K spáchaniu druhého prípadu došlo dňa 8. októbra v čase krátko po 20.45 hod. Obvinená vošla v priestoroch hypermarketu na Panónskej ulici do jednej z prevádzok, kde sa predstavila ako pracovníčka daňovej kontroly. Aj v tomto prípade požadovala od zamestnankyne predloženie príslušných daňových dokladov a prepočítanie hotovostnej tržby. Pri manipulácii s finančnou hotovosťou odcudzila hotovosť vo výške 1 360 eur, s ktorou chcela následne z priestorov prevádzky odísť. Bola však zastavená zamestnankyňou prevádzky ako aj zamestnancami hypermarketu, ktorý bezodkladne privolali na miesto hliadku policajného zboru. Tá ženu následne obmedzila v súlade so zákonom na osobnej slobode a eskortovala na príslušné oddelenie PZ. Po vykonaní potrebných úkonov bola umiestnená v cele policajného zaistenia.

Spáchaniu protiprávneho konania obdobným spôsobom malo dôjsť zo strany 28-ročnej ženy aj v čase okolo 22.15 hod. dňa 5. októbra. V predajni potravín na Námestí 1 mája v Bratislave sa predstavila ako pracovníčka finančnej kontroly a požadovala od zamestnanca sprístupnenie registračnej pokladne. Z nej následne odcudzila finančnú hotovosť vo výške približne 850 eur. V tomto prípade bolo vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I vznesené obvinenie z trestného činu krádeže.

Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II bolo v tejto súvislosti menovanej vznesené obvinenie z pokračovacieho zločinu krádeže vo dvoch skutkoch. K spáchaniu prvého došlo dňa 26. septembra vo večerných hodinách v priestoroch nákupného centra na Ivánskej ceste. Vydávaním sa za pracovníčku daňového úradu uviedla zamestnankyňu jednej z predajní do omylu a následne jej odcudzila finančnú hotovosť 240 eur. Nasledujúci deň 27. septembra obdobným spôsobom uviedla do omylu aj zamestnankyňu jednej z predaní v nákupnom centre na Studenej ulici, kde odcudzila finančnú hotovosť vo výške 1 450 eur. Dňa 30. septembra v popoludňajších hodinách vošla do jednej z pekární a opäť sa predstavila ako zamestnankyňa daňového úradu. Pod zámienkou vykonania daňovej kontroly uviedla zamestnankyňu do omylu a následne odcudzila finančnú hotovosť vo výške asi 1 255 eur.

Obvinená sa v týchto prípadoch mala dopúšťať trestnej činnosti páchanej závažnejším spôsobom konania – konkrétne prisvojenie si cudzej vecí tým, že sa jej zmocnila za využitia ľsti spočívajúcej vo vydávaní sa za pracovníčku daňového úradu. Za uvedené konanie je možné v prípade preukázania viny uložiť v súlade so zákonom trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Ďalšia trestno-právna zodpovednosť menovanej je v súčasnej dobe predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Obvinená je v súčasnej dobe stíhaná väzobne.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X