Falošný lekár úradujúci v zariadení pre seniorov v Bratislave, čelí ďalším obvineniam

Falosny doktor siriaci hiv celi dalsim obvineniam.jpg

Polícia v Bratislave, ešte v priebehu júla tohto roku, obvinila dve osoby zo zločinu poškodenia zdravia  – 18-ročnú Vanessu P. a 51-ročného Ivana B.

Podľa slov policajného hovorcu Michala Szeiffa, sa mali obvinení dopúšťať protiprávneho konania, súvisiaceho s indikovaním a podávaním rôznych liekov osobám v zariadení pre seniorov na Heydukovej ulici aj napriek skutočnosti, že na takéto úkony nemali predpísanú odbornú spôsobilosť.

Vyšetrovanie v tomto prípade pokračovalo aj naďalej, pričom jeho predmetom bola aj prípadná ďalšia trestnoprávna zodpovednosť obvinených osôb. Na základe ďalšieho vyšetrovania vzniesol vyšetrovateľ Policajného zboru voči 51-ročnému Ivanovi B. z okresu Pezinok obvinenie z ďalšieho trestného činu, konkrétne zločinu ohrozovania vírusom ľudskej imunodeficiencie spáchaného závažnejším spôsobom.

Obvinený mal od roku 2016 až do mesiaca júl 2018 kontaktovať prostredníctvom internetového portálu rôzne osoby za účelom sexuálneho styku za finančnú odplatu, pričom s týmito osobami následne vykonal na viacerých miestach v rámci Bratislavského kraja nechránený sexuálny styk.

Obvinený aj napriek povinnosti informovať tieto osoby (s ktorými mal sexuálny styk) o skutočnosti, že má potvrdenú infekciu vírusom HIV, tak neurobil. Vedome tak šíril HIV.

V prípade preukázania viny hrozí za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk