Farm Fest zblíži mesto s vidiekom na dvoch miestach. Farmári sa budú prezentovať na hodoch

Farm Fest
BSK

Úspešné kultúrno-spoločenské podujatie Farm Fest bude mať tento víkend pokračovanie. Novinkou je, že sa bude konať hneď na dvoch miestach, a to ako súčasť Ružinovských hodových slávností a Dúbravských hodov v dňoch 26. – 27. septembra. Župná jeseň opäť ponúkne víkend naplnený slávnosťami a gastronomickými pôžitkami.

Atmosféru vidieka prinesie do mesta Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism už po tretí raz a to hneď na dvoch miestach. Pre všetkých, ktorých láka ochutnávať tradičné pochúťky, obdivovať zručnosť remeselníkov a kúpiť kvalitné produkty od farmárov, ktorých produkty bežne v obchodoch nedostanú, je tu Farm Fest.

V ružinovskom Parku Andreja Hlinku privítajú na Ružinovských hodových slávnostiach návštevníkov 15 farmári s vlastnou produkciou vína, husaciny, ovocia a zeleniny, medu i domácich koláčov. Svoje remeselné umenie predvedie kvetinár, sústružník, keramikár, sviečkar a kováč.

Bohatá bude aj ponuka farmárskych produktov a vidieckych prvkov, reprezentujúcich špecifiká Bratislavského kraja. Chýbať nebude ani zaujímavý program. Ružinovské hodové slávnosti odštartujú v piatok Ružinovským galavečerom boxu a sobota sa ponesie vo folklórnych tónoch, kedy sa na pódiu odprezentujú detské i mládežnícke súbory a vyvrcholením bude vystúpenie SĽUK-u.

Farm Fest
BSK

Tradičný spev spestria cestné cyklopreteky, netradičné športy a predstavenia hudobných skupín. Nedeľa ponúkne návštevníkom detskú hodoparádu, prehliadku tanca v rytme flamenca, Diabolské husle Berkyho Mrenicu a koncertné pásmo zavŕši Vašo Patejdl.

Najbližší víkend sa bude hodovať aj v Dúbravke. Na Dúbravských hodoch je v rámci Farm Festu pripravených 8 stánkov s mäsovými špecialitami, gulášom, vínom, domácimi cestovinami, bratislavskými rožkami, ale aj s kávou. Sprievodný program hodov obohatí bábkové divadlo, mexický tanec, spevácke zbory, dychová hudba a vystúpenie skupiny Hex.

Podujatia sú súčasťou Župnej jesene, ktorá tento víkend láka domácich i zahraničných záujemcov aj na Slávnosti vína v Záhorskej Bystrici, na Karloveské hody, v Rohožníku bude IX. ročník súťaže vo varení guľáša a Modranské vinohranie.

Farmfest sa stal naozaj tradičným podujatím, ktoré sme tento rok poňali trochu inak. Poňali sme ho ako pridanú hodnotu podujatí v rámci Župnej jesene, ktoré podporujeme. Vytvoríme teda na tých troch miestach v Ružinove, v Dúbravke a na dňoch zelá v Stupave zónu farmfestu, kde ľudia budú môcť ochutnať tradičné gastronomické výrobky alebo veci, ktoré sú spojené s regiónom,“ vysvetlil výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Farm Fest plagát

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk