Fašiangy sa nezadržateľne končia, preto Rača pozýva všetkých milovníkov tradícií na Babskú fašiangovú zábavu spojenú s pochovávaním basy

Basa raca 2017.jpg
Zdroj foto: www.raca.sk

V Rači sa bude konať tradičná Babská fašiangová zábava spojená s pochovávaním basy.

Mestská časť Rača pozýva všetkých milovníkov tradícií na Babskú fašiangovú zábavu, ktorou sa končí obdobie Fašiangov a pochováva sa basa. Podujatie sa uskutoční v utorok 5. marca v čase od 16.00 do 21.00 hod. v Nemeckom kultúrnom dome.

Do nôty vám isto zahrá vynikajúca hudobná skupina Petra Kuštára, ktorá vám ponúkne okrem ľudových piesní aj populárne evergreeny, či obľúbené valčíky, polky, tangá. Tradičné symbolické pochodvávanie basy sa uskutoční, už tradične, pod vedením členov Vajnorského okrášľovacieho spolku. Na mieste si budete môcť zakúpiť okrem výborného račianskeho vínka aj iné, typické fašiangové dobroty.

Organizátori si pre návštevníkov pripravili aj netradičnú tombolu a vyhodnotenie najkrajšej fašiangovej masky. V cene vstupenky 4 eur je zahrnuté, okrem výbornej hudobnej produkcie, fašiangová šiška, tombolový lístok a vínko na koštovku z Genofondu Račianskej frankovky modrej. Vstupenky sú v predaji na oddelení kultúry MÚ Rača.

Nakoľko je o toto podujatie veľký záujem, mestská časť upozorňuje, že v prípade vypredania všetkých vstupeniek pred akciou, nebude možné zakúpiť vstupenky priamo v Nemeckom kultúrnom dome. Viac indormácií získate na telefónnom čísle 02/49112438 alebo prostredníctvom mailu katarina.dobiasova@raca.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk