Fekálnym fantómom v Bratislave nebol Martin Macko, súd ho oslobodil spod obžaloby

justičná palác, okresný súd BA I
Foto: ilustračné, SITA

V súvislosti s ďalšími útokmi na ženy bol v roku 2016 odsúdený aj iný páchateľ.

Fekálnym fantómom, ktorý strašil ženy v uliciach mesta, nie je Martin Macko. Bol neprávoplatne odsúdený za fekálne útoky na ženy v Bratislave a teraz ho Krajský súd v Bratislave ho po dovolaní Najvyššieho súdu SR oslobodil spod obžaloby. S informáciou prišiel portál tvnoviny.sk a redaktorka Katarína Ács.

Ako informoval portál, nepreukázalo sa, že by skutky naozaj spáchal. Toto rozhodnutie je právoplatné. Právoplatný rozsudok vydal Krajský súd v Bratislave po viac ako ôsmich rokoch. Polícia zatkla Martina Macka v súvislosti s útokmi v novembri 2015, pričom najskôr sa ku skutkom priznal. Neskôr však priznanie odvolal.

Po zatknutí sa vraj priznal sa preto, lebo bol unavený a bolo to pod nátlakom. Znalci u neho žiadnu sexuálnu deviáciu nezistili. Navyše na niektoré časy útokov má alibi.

Čelil obvineniu z útokov na ženy. Útočník v roku 2015 na ženy na ulici močil alebo ich potieral fekáliami. K ženám pristúpil odzadu a na tvár im rozotrel fekálie, prípadne ich omočil, potom ušiel. V súvislosti s ďalšími útokmi na ženy bol v roku 2016 odsúdený aj iný páchateľ, konkrétne fitness tréner Dušan Seliga. Ten sa k skutkom priznal a oľutoval ich.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk