Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fenix_park.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Wigro Trade Center
24. októbra 2016 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Fenix Park je opäť v hre, plánujú ho začať stavať v decembri

Mesto sa v súčasnosti rozvíja neuveriteľnou rýchlosťou, stále viac rozsiahlych projektov vyrastá v nezastavaných alebo schátraných častiach Bratislavy. Na križovatke Račianskej, Jarošovej a Kukučínovej ulice by mal vyrásť projekt Fenix Park, za ktorým stojí spoločnosť Wigro Trade Center. Za návrhom stojí architektonické štúdio Salpietra & Gajdos.

Projekt táto spoločnosť predstavila prvýkrát pred siedmimi rokmi, teraz je výrazne prepracovaný a je na pripomienkovaní EIA. Fenix Park má pozostávať z dvoch výškových budov, pričom jedna by mala mať 14, prípadne 16 nadzemných podlaží a druhá 19 podlaží. Prepojené budú spoločným pódiom s dvojpodlažnými podzemnými garážami. Spolu by malo vzniknúť približne 150 bytových jednotiek, 284 parkovacích miest a na prvých dvoch nadzemných podlažiach plánujú priestory pre obchody a služby a kancelárie.

Polyfunkčný komplex plánuje developer realizovať v dvoch etapách. V 1. etape vybuduje trvalé bývanie a časť občianskej vybavenosti, v 2. etape vybuduje prechodné bývanie a dokončí občiansku vybavenosť. Výstavba bude pozostávať z dvoch blokov, v bloku A je navrhnutých 48 bytov a dve jednotky prechodného ubytovania, v bloku B by malo byť 100 jednotiek prechodného ubytovania.

Najviac by malo byť 3-izbových bytov s výmerami 65 až 75 metrov štvorcových – 29, 2-izbových bytov s plochami 45 až 55 je naplánovaných 14 a 4-izbových s výmerou nad 85 metrov štvorcových má byť päť. Na prechodné ubytovanie budú slúžiť v rovnakom počte jedno-, dvoj- a trojizbové byty, doplnené budú o 9 štvorizbových bytových jednotiek. Výmery sa budú pohybovať od 35 do 85 metrov štvorcových. Medzi budovami vznikne zelená plocha, námestie s vodnou plochou aj detské ihrisko. Začiatok stavby je naplánovaný na december 2016, jej ukončenie na december 2017.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X