Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: BLAF 2013
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
4. októbra 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Festival BLAF! sa mení na BAF, prinesie viacero zmien

Siedmy ročník festivalu vizuálneho umenia a kultúry, doteraz známy ako BLAF – Bratislava art festival, mení svoju podobu.

Ako za organizátorov festivalu informovala Zuzana Palicová, festival už nebude používať svoj niekdajší názov BLAF, ale BAF, a postupne ho čaká viacero zmien. Bratislava art festival (BAF), ktorý pripravuje Nadácia – Centrum súčasného umenia, sa uskutoční už túto sobotu 8. októbra.

V porovnaní s predošlými ročníkmi však bude sústredený len do jedného dňa. Program zameraný na vzdelávanie o súčasnom umení prinesie možnosť navštíviť 16 galérií, výstavy súčasného umenia, komentované prehliadky, výtvarné dielne a prednášky. Nový organizačný tím festivalu avizuje 3. a 4. novembra konferenciu „BLAF ako ďalej?“, ktorá bude hľadať, aký nový formát na prezentáciu súčasného výtvarného umenia potrebuje verejnosť a hlavné mesto.

Tohtoročný program inovovaného festivalu sa tak ako v minulosti spojí s Bielou nocou. Špeciálne pre Bielu noc pripravili organizátori BAF vzdelávací program, ktorý rodinám s deťmi priblíži jednotlivé inštalácie, prevedie ich mestom a na záver ponúkne osobné stretnutie s umelcom. Spolu 16 zapojených galérií ponúkne množstvo výstav súčasného umenia.

„Tento týždeň sa otvárajú napríklad výstavy – Juraj Gabor vo Photoporte, ‚V inom stave‘ v galérii DOT alebo Peter Kalmus v Krokus Galérii. Pred pár dňami otvorili výstavu Jara Vargu vo Flat Gallery,“ avizujú organizátori BAF. K všetkým výstavám budú autorské alebo kurátorské výklady. Uskutoční sa tiež niekoľko tvorivých dielní, ako napríklad dielňa drôteného šperku v Galérii X, hodina výtvarnej výchovy na tému zátišie v Byte č. 6 či performatívny program Petra Kalmusa v Krokus Galérii určený pre rodiny s deťmi a ďalšie.

Významnou súčasťou tohto ročníka je podľa riaditeľa Nadácie – Centra súčasného umenia Christiana Potirona hľadanie formátu nového festivalu súčasného umenia v Bratislave, a to prostredníctvom spomínanej konferencie na tému „BLAF ako ďalej?“. „Domnievame sa, že od založenia festivalu sa doba a kultúrne potreby v meste zmenili. Je nutné prehĺbiť interakciu verejnosti so súčasným umením a vytvoriť medzinárodnú platformu pre rozvoj výtvarnej obce,“ cituje tlačová správa vyjadrenie Christiana Potirona.

Konferencia sa uskutoční 3. a 4. novembra v bratislavskom sídle Slovenskej národnej galérie, v kaviarni Berlinka. Okrem toho pripravuje tím organizátorov sériu individuálnych rozhovorov so zástupcami výtvarnej obce. Už teraz je možné prispieť podnetmi priamo Christianovi Potironovi na e-mail: [email protected] Organizátori uvítajú spätnú väzbu od profesionálov aj od návštevníkov festivalu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X