Festival brazílskych filmov zavíta na týždeň do Bratislavy. Premietnu päť vysoko oceňovaných filmov

Brazília
ilustračné: SITA/AP

Putovný festival brazílskych filmov Brazil Visual bude oddnes do 13. októbra sídliť v Bratislave. Diváci sa môžu tešiť na projekcie filmov, oceňované filmovými profesionálmi, ako aj domácimi divákmi v Južnej Amerike, ktoré sa na Slovensku doteraz nepremietali.

Filmové projekcie sa uskutočnia na netradičných miestach so sprievodným programom. Premiéru dokumentu Grey City si môžete vychutnať v KC Dunaj. Bude jej predchádzať workshop a diskusia o grafity v meste – Bratislava is Not Grey. Workshop začne o 15. hodine a film sa bude premietať o 19.15 hod. Šiesteho októbra premietnu o 19. hodine v KC Dunaj film Rio 2096 o štyroch fázach brazílskej histórie.

V A4 – nultom priestore sa 10. októbra o 11. hodine návštevníci môžu okrem filmu Chlapec a svet tešiť aj na bonus v podobe capoeira workshopu. Vo Foajé premietnu 12. októbra o 19. hodine film Brazil Visual: Experimental, sprievodnou akciou bude diskusia priamo s tvorcami titulu cez Skype.

Ako posledný premietnu film Durvalove platne o mužovi predávajúcom tradičné vinylové platne v dnešnej modernej dobe. Stane sa tak 13. októbra o 19. hodine vo Foajé.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk