Festival Divokej vody priniesol adrenalín a zábavu

Divoká voda v Čunove
BSK

Takmer tisíc ľudí odštartovalo letnú sezónu na Festivale Divokej vody v Čunove. Štvrtý ročník festivalu trval až do nedele a je ukážkou najlepších a najzaujímavejších letných športov vo vode, ale aj v piesku a na suchu.

O dobrú náladu sa starali slovenské i zahraničné kapely. Tento ročník priniesol aj netradičný spôsob dopravy, záujemcovia sa mohli na festival dopraviť loďou z bratislavského prístavu. Partnerom podujatia sú Bratislavský kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

„Našou snahou je podporiť nielen konkrétnu akciu ale aj konkrétne miesto v Bratislavskom regióne, kam chceme, aby chodili nielen ľudia z Bratislavy alebo z nášho kraja, ale aj ľudia zo zahraničia a trávili tu tzv. víkendovú turistiku,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Práve areál Divoká voda označil za jednou z atraktívnych miest v BSK, ktoré navštevuje veľa rodín s deťmi, ponúka program množstvo športových aktivít a plno zážitkov.

„Navyše, toto miesto leží na medzinárodnej cyklistickej magistrále Eurovelo 6, tzn. je dostupné aj vo všetkých cyklomapách a z miest z celého Podunajska. Chceme ľuďom ukázať, že tu treba zosadnúť z bicykla, tu sa treba zabaviť. Chceme, aby ľudia, ktorí idú po cyklomagistrálach, strávili čas na Slovensku a nie v okolitých štátoch,“ dodal Pavol Frešo.

Počas celého víkendu boli v areáli Divoká voda pripravené športové aktivity na vode aj na suchu, adrenalín aj relax, ako aj program a súťaže pre deti. Návštevníci mohli vidieť niekoľko vodných a ďalších atraktívnych letných športov v zaujímavých exhibíciách, ktoré si mohli tiež vyskúšať.

Súčasťou festivalu boli aj workshopy, prednášky, nočný program, občerstvenie, nechýbali ani wellness a oddychové aktivity.

Sobota patrila punk-rockovým koncertom, na pódiu sa predstavili slovenské kapely Lucifers, From our hands, Zóna A a tiež hosťujúce zoskupenia Pipes and Pints a Ignite.

Divoká voda v Čunove
BSK
Divoká voda v Čunove
BSK
Divoká voda v Čunove
BSK
Divoká voda v Čunove
BSK
Divoká voda v Čunove
BSK
Divoká voda v Čunove
BSK

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk