Festival Dúhový PRIDE Bratislava 2020 začína týždňom sprievodných podujatí a zavŕši ho online program

FESTIVAL: Dúhový PRIDE Bratislava 2019
Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Na festivale majú vystúpiť ombudsmanka Patakyová, ministerka Kolíková, primátor Bratislavy Vallo či bratislavský župan Droba.

Festival Dúhový PRIDE Bratislava 2020 sa začína v pondelok týždňom sprievodných podujatí a vyvrcholí online programom v sobotu 25. júla.

Vystúpia v ňom kapely Bad Karma Boy, Puding pani Elvisovej a Modré hory. Agentúru SITA o tom informoval jeden z organizátorov festivalu Martin Macko.

Vývoj na politickej scéne a aj nerovné dopady protipandemických opatrení ukazujú, že LGBTI ľudia a ich rodiny sú na Slovensku stále na okraji záujmu štátu. Motivovalo nás to usporiadať PRIDE online formou, aby sme aj teraz pripomenuli neriešené problémy LGBTI ľudí na Slovensku,“ uviedli organizátori festivalu.

Sprievodné podujatia

Týždeň sprievodných podujatí sa začína dnes online talkshow Hlasy PRIDE, v ktorej moderátorka Jana Jablonická Zezulová privíta ľudí z poradenských centier pre LGBTI komunitu Christiána Havlíčka a Luciu Plavákovú z inPoradne a Zaru Kromkovú z košickej Prizmy.

Hudobný sprievod zabezpečí Erik Žigmund. Rozprávať sa budú o aktuálnej situácii LGBTI ľudí na Slovensku a dopadoch koronakrízy na komunitu.

Program online

Hlavný program festivalu bude vysielaný online v sobotu 25. júla od 19.00 hod. Moderátorom bude Peter Šarkan Novák a vystúpia v ňom slovenské kapely Bad Karma Boy, Puding pani Elvisovej a Modré hory.

Koncerty sa budú ako každý rok na námestí, tak aj v online programe, striedať s prejavmi osobností. Vystúpi verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, primátor hlavného mesta Bratislavy Matúš Vallo a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba (SaS).

Po prvýkrát prednesú svoje pozdravy ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), predsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) Irena Bihariová a predsedajúca zborová evanjelická farárka v bratislavskom Starom Meste Anna Polcková. Hlasmi zo slovenskej LGBTI komunity budú Richard Joseph Langdon a Dušan Martinčok.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk