Festival Frankovky modrej a bratislavského vína 2016 začne už zajtra

Festival Frankovky modrej
ilustračné: SITA

Festival Frankovky modrej je jedným z podujatí, ktoré sa snaží oživiť bohaté vinohradnícke a vinárske tradície tohto regiónu. Uskutoční sa od piatka do nedele na Primaciálnom námestí.

Hlavné mesto chce týmto podujatím posilňovať historické povedomie Bratislavčanov k vlastným tradíciám a spolupatričnosť Bratislavy s Malokarpatským vinárskym regiónom a propagovať prácu podnikateľov v oblasti vinárstva.

Na 12. ročníku Festivalu frankovky budú mať návštevníci jedinečnú možnosť degustovať typickú bratislavskú frankovku modrú od viacerých renomovaných bratislavských vinárov.

Okrem samotnej frankovky, ktorú si bude možné u jednotlivých vinárov aj zakúpiť, nebudú chýbať tradičné pochutiny k vínu – syry, pagáče či štrúdle, typické pre náš región.

Po zapožičaní skleneného pohára za zálohu budú môcť návštevníci degustovať od jednotlivých vinárov Frankovku modrú v rôznych variantoch ročníkov a prívlastkov, červenú aj ružovú.

Festival Frankovky modrej slávnostne otvorí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal už v piatok 24. júna o 17. hodine na Primaciálnom námestí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk