Festival Hory a mesto sa tento rok uskutoční na novom mieste

FESTIVAL  Hory a mesto
ilustračné: SITA

Devätnásty ročník Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto, ktorý sa bude konať od 21. do 25. marca, sa uskutoční na novom mieste. Po štrnástich rokoch sa z bratislavského Auparku presunie do nákupného centra Bory Mall.

Priestory centra umožnia návštevníkom podujatia užiť si projekcie filmov v kine Cinemax, ale aj ďalší bohatý program mimo kinosál. „Sme presvedčení, že je to pozitívna zmena, ktorá festivalu umožní ďalej rásť a dodá mu novú energiu,“ vyjadrila sa štatutárna riaditeľka festivalu Ivana Sidorová.

Festival Hory a mesto odštartoval v roku 2000 v petržalskom Zrkadlovom háji, v roku 2002 sa presunul do dnes už neexistujúceho PKO a o dva roky neskôr sa usídlil v spomínanom Auparku. „Veríme tomu, že festival si za 18 rokov získal divákov, ktorí nás nájdu a navštívia aj na novom mieste. Naši diváci už zažili festival na viacerých miestach a dúfame, že ich nezaskočí ani táto zmena a prídu ho opäť navštíviť a podporiť,“ uviedla projektová manažérka festivalu Natália Bokníková.

Dramaturgia festivalu a jeho programová štruktúra sa s novým miestom konania zásadne nezmení. „Ako každý rok aj tento prinášame zahraničných hostí svetového formátu. Programové sekcie zostávajú nezmenené, tematicky delené podľa živlov, na druhej strane v špeciálnych sekciách prinášame novinky: budú venované snowkitingu, morským kajakom, behu, ferratám, zároveň sa chystá aj tradičná envirosekcia,“ povedal programový riaditeľ Alan Formánek.

Filmová prehliadka ponúkne vyše 50 zahraničných a slovenský filmov a diváci sa môžu tiež tešiť na tradičné cestoklubové premietania Kino Svet. Organizátori okrem toho sľubujú lezecké preteky, fotovýstavy, rôzne kultúrne aj umelecké vystúpenia či súťaže.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk